مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
واردات دیرهنگام مرغ؛ سفارش برای نمایشگاه پارسال و عرضه در نمایشگاه امسال درحالیکه در نمایشگاه‌های ضیافت امسال مرغ‌های منجمد ترکیه به رغم ذخیره‌سازی ۸۰ هزار تن مرغ داخل عرضه می‌شود، رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مرغداری‌ها می‌گوید: مرغ ترکیه‌ در نمایشگاه‌های ضیافت اثر واردات... ۱۳۹۲/۴/۲۲
سرانه مصرف شیر باز هم کاهش می‌یابد/ مخاطرات جدی در کمین سلامت جامعه سخنگوی صنایع شیر ایران گفت: فضای جامعه پس از تحقق حماسه عظیم سیاسی پذیرای افزایش قیمت نیست، مردم در این شرایط منتظر بهبود فضای کسب و کار و تثبیت و حتی کاهش قیمت‌ها هستند و صنعت شیر کشور باید به این خو... ۱۳۹۲/۴/۱۷
تولید مرغ در ایران عاقلانه نیست معاون امور زیربنایی مرکز پژوهش‌های مجلس، چالش‌ بنیادین بخش کشاورزی ایران را فقدان یک برنامه‌ریزی جامع و غیرقابل خدشه می‌داند و معتقد است چالش‌هایی مانند کمبود تولید گوشت، فقر کشاورزان، خشک شدن دریاچه ... ۱۳۹۲/۴/۸
قیمت مرغ تا یک هفته دیگر به زیر ۶ هزار تومان می‌رسد مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور گفت: با عرضه مرغ‌هایی که از قبل جوجه‌ریزی شده و نیز عرضه مرغ ذخیره‌شده، قیمت تا یک هفته آینده به زیر ۶ هزار تومان می‌رسد. ۱۳۹۲/۴/۴
زنبورها هم از کمبود دارو در امان نیستند! زنبور عسل موجودی کوچک اما بسیار سودمند است و اگر ساعتی در زندگی زنبور عسل این حشره باهوش دقت کنیم دنیای عظیمی مشاهده می کنیم. سازمانی وسیع، زندگی منظم صنعتی و دقیق، هوش فوق العاده و بالاخره کار و فعال... ۱۳۹۲/۳/۲۹
آبزی‌پروری پرمزیت‌ترین بخش کشاورزی با وجود اینکه آبزی‌پروری پرمزیت‌ترین بخش کشاورزی است تاکنون از این مزیت باقوه بالفعل نشده است اما با این وجود سالانه بیش از 800 هزار تن محصولات شیلاتی تولید می‌شود که با صادرات بخش کوچکی از این تولید ... ۱۳۹۲/۳/۲۸
خطرمسمومیت با ماهی‌های‌آلوده اخباری در بسیاری از سایت‌های خبری مبنی بر احتمال وجود آلودگی در ماهی‌هایی که در استخرهای غیرمجاز پرورش می‌یابند انتشار یافته است. ۱۳۹۲/۳/۲۶
1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11