مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
مصرف سرانه لبنیات کاهش یافت مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران گفت: مصرف سرانه لبنیات در کشور کاهش یافته است. ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
۷ درصد تخم مرغ کشور در قم تولید می‌شود مدیرکل جهاد کشاورزی استان قم گفت: هفت درصد تخم مرغ و چهار درصد گوشت قرمز کشور در استان قم تولید می‌شود. ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
روند کاهشی قیمت گوشت مرغ مازاد عرضه گوشت مرغ در بازار موجب کاهش قیمت این محصول شده است. ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
نوسان شدید در واردات گوشت/ واردات گوشت قرمز ۳ برابر شده است مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی اقتصاد کشاورزی اعلام کرد: بررسی واردات گوشت در ۲ ماهه اول سال ۹۳ و مقایسه آن با دوره‌های مشابه در سال‌های ۹۱ و ۹۲ نشان می‌دهد که میزان واردات گوشت قرمز در ۲ ماهه اول امسال نس... ۱۳۹۳/۱۰/۱۷
تنها واحد تولیدی مرغ لاین خاورمیانه در انتظار حمایت مسئولان تنها واحد تولید مرغ لاین خاورمیانه در بازیدهای مکرر مسئولان به سود دهی نرسید و بی‌توجهی به این واحد تولیدی ادامه یافت. ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
گوشت-بی استخون 39500 تومان/مرغ کیسه ای 5790 تومان قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله هر یک معادل 0.2 درصد و گوشت مرغ 3.9 درصد افزایش یافت. ۱۳۹۳/۱۰/۱۳
ثبات قیمت گوشت قرمز در بازار قیمت انواع گوشت قرمز نسبت به روز شنبه تغییری نداشته است. ۱۳۹۳/۱۰/۱۰
شیر دام‌های خاش خشک شد/ افتخارات خاش در مسیر کشتارگاه شهرستان خاش که تولید روزانه بیش از ۱۲ تن شیر جزو افتخاراتش بود حال با خشک شدن شیر دام هایش قادر به تأمین نیازهای شهروندان نیست و تنها کارخانه لبنی این شهر را در آستانه ورشکستکی قرار داده است. ۱۳۹۳/۱۰/۷
وضعیت مرغداران خوزستان بهبود می‌یابد معاون امور دام جهاد کشاورزی خوزستان گفت: با خرید تضمینی به بهبود وضعیت تولیدکنندگان مرغ در استان کمک می‌شود. ۱۳۹۳/۱۰/۶
گام های استان لرستان برای تولید مرغ سبز تلاش محققان این بار یکی از محصولات دامی را به عنوان تولیدی سالمتر و عاری از آنتی بیوتیک به چرخه تولید و مصرف استان لرستان وارد کرده است . ۱۳۹۳/۱۰/۴
صفحه 10 از 29  اول  قبلی   5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15   بعدی  آخر