مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.

سایت خبری ترویجی دامپروری ایران   ( دامنا

 

 

مفتخريم در جهت اطلاع رساني صنعت دامپروري و علوم دامي كشور و به منظور ارائه چشم انداز اهداف برنامه هاي كشور و معرفي پيشرفت ها و توسعه دامپروري وهمچنين كمبودها و كاستي هاي اين بخش سايت دامنا را راه اندازي نماييم .  

 

اهداف و برنامه های سایت دامنا

- جمع آوری و انتشار آخرین اخبار و رویدادها در بخش دامپروری و علوم دامی

- انعکاس نتایج تحقیقات علمی به منظور ارتقائ دانش و انتقال یافته های جدید پژوهشی

- افزایش تولیدات دامی کشور با بالا بردن آگاهی و ترویج دانش نوین به دامداران  

- افزایش اشتغالزایی با حمایت و مشاوره به فارغ التحصیلان

- برقراری ارتباط موثر بین دامداران و تولیدکنندگان تجهیزات و ابزارآلات

- ایجاد بانک اطلاعاتی در زمینه صنایع دامپروری ,مرغداری , آبزیان و صنایع وابسته

- معرفی زمینه های فعالیت اقتصادی در بخش دامپروری جهت افزایش سرمایه گذاری

-ارائه جدیدترین مقالات و تحقیقات علمی در علوم دامی ,معرفی اساتید و فعالین موفق

-افزایش بهره وری در تولیدات دامی روستاها با ارتباط مستقیم بین تولید کنندگان محصولات دامی (سنتی/ روستایی) با مصرف کنندگان

-در دسترس قرار دادن اطلاعات و اخبار با ارسال خبرنامه ایمیل و پیام کوتاه

-ایجاد بخش پرسش و پاسخ به منظور افزایش تبادل نظرات

 

دامنا مستقل است و از جانب هیچ ارگان ,گروه و جناحی پشتیبانی یا حمایت مالی و  الگویِ فکری نمی‌گیرد و هیچ گرایش فرقه‌ای یا سیاسی ندارد.

شما می توانید اخبار مقالات و نقطه نظرات خود را برای درج در سایت بنام خود یا ...به دامنا ارسال نمایید. در اين راستا دست تمام صاحب نظران و كارشناسان را مي فشاريم.

 

دامنا مکانی مناسب جهت معرفی فعالیت اقتصادی شما در بخش دامپروری کشور است.

دامنا حامی صنعت دامپروری و مرغداری کشور

 

صاحب امتیاز و مدیر مسئول : امیر سعید خداوردی

نشانی: اسلامشهر خیابان سعیدیه نیستان دهم پلاک 10

09124362074

 

021-89780593 فکس

دامنا خبرنگار افتخاری می پذیرد.