5:13 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5159     
با ظرفیت بالغ بر پنج هزار رأس

آغاز عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع صنعتی گاوداری کشور

مهر
عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع صنعتی گاوداری مولد کشور با ظرفیت بالغ بر پنج هزار رأس با حضور وزیر کشاورزی در شهرستان پارس آباد استان اردبیل آغاز شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ساعت 09:28

در مراسم کلنگ زنی این مجتمع صنعتی که بعد از ظهر سه شنبه برگزار شد، رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل طی سخنانی تأکید کرد: با اجرای این پروژه ۲۰ درصد به ظرفیت تولید شیر گاوداری‌های صنعتی استان اردبیل اضافه خواهد شد.

عدیل سروی احداث این مجتمع را از سوی سرمایه گذاران بخش خصوصی برشمرد و ادامه داد: این پروژه از اعتبارات دولتی استفاده نکرده و با صرف هزینه هزار و ۳۲۰ میلیارد ریالی در کمتر از یک سال پروژه را اجرا خواهد کرد.

وی راه اندازی این طرح را با اشتغالزایی مستقیم برای ۲۴۰ نفر و اشتغالزایی غیر مستقیم برای هزار و ۸۰۰ تحولی در بحث دامداری و کشاورزی استان دانست و متذکر شد: این استان یکی از قطب های مهم دامپروری و کشاورزی کشور محسوب بوده و سالانه بیش از چهار میلیون تن انواع محصولات و فرآورده های مختلف در آن تولید می شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه با اتمام پروژه های آب و خاک در دست اقدام ۱.۴ میلیون تن به میزان تولید محصولات کشاورزی استان افزوده خواهد شد، ادامه داد: باید توجه داشت که این استان ۱.۹ درصد از مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده که نشان می دهد میزان تولید آن چشمگیر است.

وی در عین حال با تاکید بر لزوم استفاده از تکنولوژی‌های روز و بهره‌گیری از توصیه‌های فنی برای افزایش تولیدات حوزه های مختلف کشاورزی عنوان کرد: این امر همچنین در کاهش ریسک‌پذیری سرمایه گذاری بحث مهمی است.

سروری همچنین با اشاره به سفر وزیر جهاد کشاورزی به این استان یادآور شد: وی علاوه بر کلنگ زنی مجتمع گاوداری پارس آباد، از پروژه‌های آب‌وخاک در پایاب سد خداآفرین و مزارع غلات و دانه‌های روغنی و مجتمع شهرک‌های گلخانه‌ای استان نیز بازدید خواهد کرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هابزرگترین , گاوداری , وزیر کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 آغاز عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع صنعتی گاوداری کشور ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: