مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3575     

آغاز به کار سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام و طیور تهران

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور، فرآورده‌های لبنی و صنایع وابسته که در نوع خود بزرگترین نمایشگاه منطقه خاورمیانه محسوب می شود، صبح امروز با حضور برخی مقامات وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین روسای انجمن ها و اتحادیه های مرتبط در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آغاز به کار کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۴ آبان ساعت 13:48

به گزارش دامنا, در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور، فرآورده‌های لبنی علاوه بر شرکت های داخلی، شرکت ها و نمایندگی های 21 کشور آلمان، ایتالیا، هلند، سوئیس، فرانسه، اسپانیا، لهستان، دانمارک ، بلژیک، کانادا، آمریکا ، استرالیا، کره جنوبی، مالزی، چین، روسیه ، ترکیه ، تایوان ، مصر، سوریه و اوکراین؛ جدیدترین صنایع ، تجهیزات و خدمات صنعت دام ، طیور و فرآوردهای لبنی خود را به نمایش گذاشته اند این نمایشگاه امسال با استقبال چشمگیر کشورهای خارجی از آسیا،اروپا و آمریکا مواجه شده و مشارکت کنندگان خارجی آن نسبت به سال گذشته 300 درصد افزایش یافته است.


امسال استقبال از سیزدهمین نمایشگاه در حدی بوده است که از هفته ها قبل فضای نمایشگاه به صورت کامل زیر پوشش قرار گرفت و بسیاری از شرکت ها بخاطر محدودیت فضا، نتوانسته اند در نمایشگاه حضور یابند.
در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور، فرآورده‌های لبنی و صنایع وابسته بیش از 400 شرکت داخلی و خارجی حضور و مشارکت دارند که 65 شرکت خارجی هستند .


شرکت کنندگان در این نمایشگاه در سه زیر گروه؛ تجهیزات مورد نیاز صنایع دامپروری و مکمل های خوراکی، دامپزشکی و واکسن های دامی، دارو و مکمل هل های غذائی و صنایع، فرآورده ها و تولیدات لبنی انواع خوراک دام و مکمل، ماشین آلات و تجهیزات ، داروهای دامپزشکی و ضد عفونی کننده ها ، مکمل ها و افزودنی های خوراک دام و طیور، تجهیزات و لوازم مرغداری ، تجهیزات و ماشین آلات دامپروری ، تجهیزات گرمایشی و سرمایشی؛ جدیدترین و نوین ترین تجهیزات ، صنایع ، دستگاهها و خدمات خود را  در فضائی بالغ بر 25 هزار متر مربع ارائه و در معرض دید علاقه مندان قرار داده اند.


گفتنی است در مدت چهار روز برگزاری این نمایشگاه ، چهار هیئت تجاری و اقتصادی از کشورهای منطقه آسیای میانه و خلیج فارس در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران حضور یافته و ضمن بازدید از سالن ها و غرفه های نمایشگاهی؛ با تجار ، بازرگانان و تولید کنندگان ایرانی وارد مذاکره و گفتگو می شوند.

برگزاری چهار همایش و کارگاه تخصصی و آموزشی،از دیگر برنامه های جانبی سیزدهمین نمایشگاه بین المللی دام ، طیور، فرآوردهای لبنی و صنایع وابسته است .

معرفی دستاوردها ، ظرفیت ها و توانمندیهای شرکت ها ، نهادها و سازمان های داخلی، انتقال دانش، فناوری و تجارب ، آشنائی با الگوهای موفق جهانی در عرصه دام و طیور و فرآوردهای لبنی، فراهم نمودن زمینه های لازم برای سرمایه گذاری شرکت های داخلی و خارجی و کار آفرینی و اشتغال پایدار ؛ مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور، فرآورده‌های لبنی و صنایع وابسته تا 7 آبان ماه هر روز از ساعت 9 تا 16در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آماده بازدید علاقه مندان است.  

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: