مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5020     

آغاز به کار صندوق حمایت از صنعت خوراک دام و طیور پس از تأمین اعتبار

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت جهاد کشاورزی، از تدوین طرح تأسیس صندوق حمایت از صنعت خوراک دام و طیور در سال گذشته خبر داد و گفت: این طرح پس از تأمین اعتبار از سوی دولت آغاز به کار خواهد کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن ساعت 09:48

به گزارش خبرگزاری موج، تورج صارمی در مراسم افتتاح چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام و طیور و دامپزشکی در اصفهان، با اشاره به فعالیت 571 کارخانه و کارگاه فرآوری خوراک دام و طیور در کشور با ظرفیت 18 میلیون تن در سال افزود: با فعالیت این صندوق، مدیریت و تأمین نهاده‌های دامی و توسعه صادرات بهتر و بیشتر محقق می‌شود.
وی افزود: استفاده از طرح‌های تحقیقاتی در این راستا بسیار ضروری است که یکی از موضوع‌های مد نظر در این زمینه، توجه به بقایا و ضایعات کشاورزی است.
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که تغذیه دام بیش از 70 درصد هزینه تولیدات دامی صنایع دامپروری را به خود اختصاص می‌دهد، خاطرنشان کرد: در این راستا، افزایش بهره‌وری به ویژه در تولیدات خوراک دام از مهم‌ترین دستور کارهای دفتر بهبود تغذیه وزارت جهاد کشاورزی در سال جاری است.
وی یادآور شد: کاهش تصدی‌گری و واگذاری به بخش خصوصی نیز از دیگر سیاست‌های این دفتر است.
صارمی خاطرنشان کرد: استان اصفهان دارای پتانسیل مناسبی در تولیدات دامی است که حاصل تلاش شبانه‌روزی همه دست‌اندرکاران است و برای استمرار این تولید افزایش بهره‌وری به ویژه در تولیدات خوراک دام و تغذیه با توجه به محدودیت‌های موجود امری است که مورد توجه تولید کنندگان این صنعت است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: تولید کنندگان اصفهانی همواره در رتبه‌های نخست تا سوم تولیدات شیر، تخم‌مرغ و گوشت مرغ کشور قرار دارند.

استان اصفهان پیشتاز در تولید مواد پروتئینی
در این مراسم، امیرحسین افیونی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان، گفت: استان اصفهان جزو استان‌های شاخص در پرورش دام و طیور و تولید مواد پروتئینی است به گونه‌ای که بیشترین میزان تولید مواد پروتئینی کشور مربوط به این استان است.
وی ادامه داد: استان اصفهان در زمینه تولید شیر با تولید یک میلیون و 100 هزار تن شیر خام مرغوب، 360 هزار تن گوشت مرغ، 100 هزار تن تخم‌مرغ، 60 هزار تن گوشت قرمز و نیمی از گوشت بوقلمون کشور در سال جزو استان‌های پیشتاز در تولید مواد پروتئینی است.
معاون بهبود تولیدات دامی اصفهان با بیان این که برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی به بهبود کیفیت تولیدات کمک زیادی می‌کند، اضافه کرد: در صورتی که به دنبال ارتقای بهره‌وری در حوزه‌های ژنتیک و اصلاح نژاد، بهبود تغذیه و ضریب تبدیل خوراک و تجهیزات هستیم باید تلاش بیشتری شکل گیرد و برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی نقش مؤثری در این راستا دارد.
وی افزود: اگرامروز گاوداری‌هایی با ضریب تبدیل بیش از 40 کیلوگرم وجود دارد به دلیل برگزاری چنین نمایشگاه‌های تخصصی است، خوشبختانه شاهد این هستیم که هر سال استقبال از چنین نمایشگاه‌هایی افزایش می‌یابد که جای خوشحالی دارد، از طرفی با توجه به توافقات شکل گرفته در مباحث هسته‌ای دریچه‌های خوبی در حال بازگشایی بر روی اقتصاد کشور است و باید از آن بهره جست.
افیونی تصریح کرد: در نشست با سرکنسولگری روسیه در ایران و رئیس دفتر وزارت امور خارجه در اصفهان در خصوص صادرات محصولات کشاورزی از استان اصفهان به عنوان پایلوت، این موضوع مورد استقبال سرکنسول روسیه قرار گرفت و مقرر شد این موضوع پیگیری شود.
وی گفت: در صورتی که محصولاتی با کیفیت تولید کنیم، در بازرگانی این محصولات نیز موفق خواهیم بود، امروز تولید کمی برای صادرات مطرح نیست بلکه باید به کیفیت پرداخت تا بتوانیم وارد بازارهای دنیا شویم.
بنا به این گزارش، چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور و دامپزشکی با حضور 122 مشارکت کننده داخلی و سه مشارکت کننده خارجی در 9 هزار متر مربع فضای نمایشگاهی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان آغاز به کار کرد.
در این نمایشگاه، مشارکت کنندگانی از استان‌های البرز، همدان، گلستان، کردستان، قزوین، فارس، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، تهران و اصفهان و نمایندگانی از کشورهای ترکیه، فرانسه، ایتالیا، سوئیس، آلمان و چین و مشارکت کنندگان مستقیم دو شرکت از ایتالیا و یک شرکت از آلمان حضور دارند.
گفتنی است؛ حاضران در نمایشگاه در زمینه‌های دام، طیور، آبزیان و ماکیان، کلینیک‌های دامپزشکی، آزمایشگاه‌های دامپزشکی، داروهای دام و طیور، مواد ژنتیکی، تلقیح مصنوعی و اصلاح نژاد، مواد ضدعفونی کننده، دستگاه‌های ضدعفونی کننده و تصفیه هوا، تجهیزات و ادوات دامپروری، ماشین‌آلات کشتارگاه‌های صنعتی دام و طیور، سردخانه، تجهیزات و ادوات مرغداری، ماشین‌آلات مرغداری و قطعات طیور فعالیت دارند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصندوق حمایت , خوراک , دام و طیور ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: