مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 355     
توزیع شیر فله ای در کشور؛

آقایان، سم افلاتوکسین را می شناسید؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در روزهای گذشته، خبر از توزیع احتمالی شیر فله ای در کشور در ماه های آینده به گوش رسید.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۱ تير ساعت 13:40


البته این طرح به صورت پایلوت در استان خراسان رضوی اجرا شده و البته مسئولان هنوز در انتظار کسب نتایج اولیه اجرای پایلوت طرح فوق هستند.


دلایل احتمالی روی آوردن به توزیع شیر فله ای:
1) دلمان برای زندگی روستائی تنگ شده است!
2) وقتی زعفران را فله ای می فروشیم،چرا شیر را نفروشیم!!
3) هزینه بسته بندی شیر بالاست.
4) شیر فله ای از نظر بهداشتی بسیار بهتر از شیر پاستوریزه و بسته بندی است!!!
5) مردم ایران از طعم مصنوعی شیرهای پاستوریزه که به علت مواد نگهدارنده اضافه شده است، خسته شده اند.
6) با این اقدام هر مجتمع مسکونی می تواند با خرید یک جفت گاو، صبح به صبح شیر تازه گاو نوش جان کرده و با تولید سرشیر، کره و پنیر دست به یک خوداشتغالی زده و البته آمار بی کاری کم شود!!!!
7) و....
دوستان ارئه کننده طرح توزیع شیر فله ای، با کدام دلیل به چنین طرحی رسیده اید؟
آیا تقویم منازلتان هنوز مربوط به سال 1292 هجری شمسی است که به فکر برگشت به عقب افتاده اید؟
آیا در زمان شما، هنوز باکتری و ویروس کشف نشده است؟
آیا می دانید کپک چیست؟
آیا می دانید غذای اصلی در دامداری های سنتی کشور، نان خشک و مانده و البته کپک زده است؟
البته که می دانید، اما احتمالا به خود می گویید که اگر کپک بد بود تا به حال تمام گاوهای کشور مرده بودند!( چه ربطی دارد؟)
آخر اساتید همه چیز دان( اصلا یک درصد هم فکر نکنید که منظورمان متولیان بخش کشاورزی هستند)
اگر چیزی در مورد مشکلات بوجود آمده توسط کپک نمی دانید، لطفا مطلب زیر را با دقت بخوانید:
در سال 1960 میلادی و بعد از مرگ بیش از 100 هزار بوقلمون که از مواد غذائی کپک زده تغذیه کرده بودند، متخصصان متوجه خطر سمی شدند به نام افلاتوکسین.
آفلاتوکسین‌ها (Aflatoxin) از سموم قارچی هستند که از گونه‌های قارچ آسپرژیلوس مانند آسپرژیلوس فلاووس(Aspergill flavus ) و اسپرژیلوس پارازیتیكوس (A.parasiicus) منشا می‌گیرند.
انواع مختلفی از آفلاتوکسین‌ها وجود دارد مانند Aflatoxin B1 ، Aflatoxin G1 & G2 و Aflatoxin Q1 (AFQ1).در كلمه AFLATOXIN حروف A و F به ترتیب نماینده جنس قارچ یا ASPERGILUSوگونه آن یا FLAVOUS می باشند كه با لغت TOXIN تركیب شده است .افلاتوكسین های G2,B2 مشتقاتی از G1,B1 بوده وافلاتوكسین های M2,M1 به ترتیب از افلاتوكسین های B2,B1 حاصل می گردند.آفلاتوكسین های M1و M2 برای اولین بار از شیر دامهایی كه با خوراك آلوده تغذیه شده بودند ، جدا شدند.

آقایان، حداکثر میزان مجاز آفلاتوکسین در غذا های انسانی که توسط FDA تعیین شده است ۲۰PPb و در غذاهای حیوانی ۱۰۰ تا ۳۰۰ PPb است به دلیل اثرات سمی و سرطان زایی آفلاتوکسین ها جستجو و تخریب آنها در مواد غذایی حائز اهمیت است.
این سم از معدود آلودگی هائی است که تقریبا به تمام روش های حذف سموم مقاوم است.
این سم توسط کپک روی نان، که منبع اصلی تغذیه دام های شیری نیز هست تولید می شود.
سم تولید شده به گاو هیچ ضرری نزده و به مجاری تولید شیر وارد شده و توسط شیر از بدن گاو خارج می شود( بنابراین این سم برای گاو کمترین ضرر را دارد).
این سم در بدن انسان فعالیتی مخرب دارد.
شاید فکر کنید که آخر سر این سم تولید یک سرماخوردگی یا حساسیت زودگذر کرده و با یک دوره درمانی، از بین می رود!
در جواب باید بگویم که خیر. این سم تولید سرماخوردگی نمی کند.
این سم سال ها در بدن انسان آرام و بدون آزار زندگی می کند، البته در کبد.
یعنی اگر قارچهای مولد این سموم بر روی خوراک دام و مواد غذایی (مانند پسته ، بادام زمینی ، ذرت ، سویا و گندم) رشدکنند مصرف غذاهای آلوده به آفلاتوکسین میتواند موجب بیماری در انسان یا دام شود.این سموم می‌توانند نکروز بافتی، سیروز و سرطان کبد ایجاد کنند. علائم بالینی مشاهده شده در انسان شامل استفراغ ، درد شكم ، ضایعات حاد كبدمثل تغییرات چربی، ادم ریوی ،لرزش عضلانی ،كوما،تشنج ومرگ همراه با ادم مغز ودرگیری اندامهایی نظیر كبد ،كلیه و قلب می باشد. افلاتوكسین B1 از عوامل تراتوژنیك موتاژنیك وسرطانزای انسانی است .
آقایان این سم به ظاهر بی آزار، همه چیز را نابود خواهد کرد.
حال شما اساتید، شما انسان های همه چیز دان، شما دکترها، می خواهید شیر فله ای به دست آینده سازان ایران بدهید!
اینجا دیگه به جای جمله معروف دسته گلتون درد نکنه با این همه زحمت.
باید گفت الهی دسستتون ب....!
لطفا مشاورانتان خود در این طرح را معرفی کنید.
کدام یک مشاور بودند؟
1)گاو مش حسن
2)یک شیر فروش دوره گرد
3)یک رهگذر که پول برای خرید شیر بسته بندی با قیمت 2000 تومان را ندارد
نگارنده اطمینان دارد که شما برای نوشتن این طرح از اداره دامپزشکی و وزارت مربوطه استعلام نکرده اید که اگر کرده بودید لازم نبود در این گزارش در مورد سم افلاتوکسین توضیح دهیم.
خوشبختانه در کشور ما پر است از دکتر، آن هم از نوع دولتی، غیر دولتی و البته کاملا حرفه ای، بنابراین فعالان این بخش با کوله باری از مقالات ISI و هزاران سال تجربه در مورد بیماری های دام و طیور و بیماری های مشترک انسان و دام، اگر می دانستند با طرح فوق مخالفت می کردند.
باید از اداره دامپزشکی خواست که به جای نظارت بر گاوداری های سنتی که بخش اعظمی از جیره غذائیشان نان کپک زده است، بر خواب آشفته شما دوستان نظارت کند.
نظارت پیش کش، لطفا بخش کشاورزی و دامپروری را بی خیال شوید.
و در آخر لطف کنید همین امروز جلوی پخش شیر فله ای را گرفته و اگر دلتان برای شیر فله ای تنگ شده است لطفا خودتان میل کنید.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاافلاتوکسين,شير فله اي, ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 آقایان، سم افلاتوکسین را می شناسید؟ ۱۳۹۲ شنبه ۱ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: