مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4204     

آمادگی ایران برای تامین الزامات بهداشتی سختگیرانه تر صادرات محصولات دامی

ایرنا
رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت : در صورتی که کشورهای وارد کننده محصولات دامی ایران الزامات بهداشتی سختگیرانه تری را در نظر بگیرند ما می توانیم آن الزامات بهداشتی را تامین کنیم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۵ دي ساعت 14:37

  «مهدی خلج» امروز(پنج شنبه) در مراسم افتتاحیه نخستین همایش و نمایشگاه خوراک دام، طیور و آبزیان کشور که در محل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان برگزار شده بود در جمع خبرنگاران افزود: الزامات بهداشتی کشورهای هدف تاکنون رعایت شده و مسیرخوبی تاکنون در خصوص صادرات داشته ایم.

 
وی ادامه داد: بخش قابل توجهی از گوشت مازاد مرغ ایران به کشورهای همسایه صادر می شود 
 
خلج گفت: روسیه و اتحادیه گمرکی آنها شامل بلاروس و قزاقستان از بازارهای بزرگ محصولات کشاورزی ایران می تواند باشد که طی رفت و آمدهای مسوولان دو کشور قرار است با رعایت الزامات بهداشتی کشور هدف محصولات کشاورزی شامل گوشت مرغ، تخم مرغ، لبنیات و سایر محصولات به روسیه صادر شود.
 
وی تصریح کرد: تنها راهی که بتوانیم سلامت جامعه را تامین کنیم به عنوان راهکاری که دولت برای خروج از تورم می دهد تشویق و سلامت صادرات است و مزیت بخش کشاوزری در زیربخش های دام و طیور قابلیت های زیادی برای صادرات پیدا می کند. 
 
رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: تولید خوراک بهداشتی دام نخستین مساله ای است که مد نظر سازمان دامپزشکی کشور قرار دارد و گام اساسی تامین بهداشتی دام، فرآورده های دامی و در نهایت تامین غذای سالم برای انسان است. 
 
خلج ضمن بیان اینکه خوراک دام تولیدی کشور استاندارد است گفت: در حال حاضر در کشور ما 430 کارخانه تولید خوراک دام و 330 کارخانه تولید مکمل، ضایعات و پودر ماهی فعال است که تحت نظارت مستمر سازمان دامپزشکی کشور قرار دارند.
 
وی اظهار داشت: بالغ بر 13 عامل مخاطره آمیز بیولوژیکی مشتمل بر عوامل باکتریایی، انگلی، ویروسی و تعداد قابل توجهی عوامل شیمیایی همچون مایکوتوکسین ها و دی اکسین ها و برخی آلاینده های دیگر همچون فلزات سنگین، سموم و آفات کشاورزی می تواند در جیره غذایی دام وهمچنین انسان تاثیر داشته باشد.
 
این مسوول تصریح کرد: سازمان دامپزشکی کشور تلاش دارد با تشویق سرمایه گذاری ها بسترهای لازم را برای تولید مواد اولیه مورد مصرف خوراک دام که از کشورهای دیگر وارد یا در کشور تولید می شود فراهم کند.
 
وی ادامه داد: برنامه تخلیه، انبار در کارخانه ها و همچنین شرایط بهداشتی تولید، جابه جایی و فرآوری محصول مورد توجه ما قرار دارد و تاکید داریم روی محصول نهایی برچسب مختصات یک جیره غذایی سالم نصب شود.
 
به گفته خلج آنچه مشخص است طی 13 سال گذشته دولت تلاش کرده تا محصول سالم تولید و به دست مصرف کنندگان برساند و هم اکنون نیز تمرکز ما بیشتر روی همین موضوع است.
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: