5:14 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5102     

آموزش ۱۴۰۰ نفر سرمربی در طرح بسیج همگام با کشاورز

سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی با روحیه انقلابی و جهادی خود و در جهت اعتلای کشاورزی کشور طرحی را با نام طرح بسیج همگام با کشاورز اجرایی کرده که در راستای اجرای طرح به ۱۴۰۰ نفر به عنوان سرمربی آموزش می‌دهد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۴ اسفند ساعت 12:48

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی، با توجه ضرورت خودکفایی در بخش مواد غذایی و بنا به ضرورت ورود علم به عرصه تولید و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی، سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی با روحیه انقلابی و جهادی خود و در جهت اعتلای کشاورزی کشور طرحی را با نام طرح بسیج همگام با کشاورز یا علمی کردن کشاورزی، اجرایی کرده است.

بر اساس این گزارش، این سازمان در راستای اجرای طرح ملی بسیج همگام با کشاورز و با هدف افزایش توان علمی و عملی نیروهای شرکت کننده در این طرح عظیم ملی طی هفته اخیر برای اولین بار دوره آموزشی تخصصی 1400 نفر از سرمربیان (زراعی، باغی و دامی) از سراسر کشور را ظرف 6 دوره آموزشی سه روزه آغاز کرده است.

بر طبق برنامه، طی 4 دوره آموزشی، بیش از 740 نفر از سرمربیان زراعی، طی 2 دوره حدود 400 نفر از سرمربیان باغی و همچنین طی یک دوره حدود 300 نفر از سرمربیان دامی تحت آموزش قرار خواهند گرفت.

جهانسوز دلیل برپایی این دوره آموزشی را اینگونه بیان می‌کند که ما در سطح ملی در جهت اجرای هر چه بهتر طرح بسیج همگام با کشاورز بیش از سه هزار و 700 نفر مربی در اختیار داریم که وظیفه فعال کردن پایگاه‌های علمی بسیج روستایی را برعهده دارند.

وی افزود: به دلیل آنکه آموزش و مدارک این افراد الزاما تخصصی نیست، براین اساس، به ازای هر چند نفر از این افراد یک سرمربی تخصصی در سطح شهرستان تعیین کرده‌ایم که هدایت و نظارت تخصصی و برنامه‌ریزی علمی این افراد را بر عهده داشته باشند.

جهانسوز محتوای این دوره آموزشی را کاربردی و بسیار قوی و منحصر به فرد خواند و عنوان کرد: محتوای آموزش بسیار کاربردی است، جزوات و مطالب علمی با روش های پودمانی تهیه شده است و سعی ما براین بوده که بهترین استادان و متخصصان علمی و عملیاتی کشوری را در اختیار بگیریم.

لذا امید است با انتقال یافته‌های نوین و اطلاعات کارآمد به بهره برداران بخش کشاورزی شاهد بازده خوبی از این دوره‌ آموزشی و ترویجی باشیم.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی افزود: آموزش سرمربیان با هدف ترویج کشاورزی علمی و صحیح و به منظور افزایش تولیدات کشاورزی با حداقل امکانات، ولی با کیفیت آموزشی بالا در حال انجام است.

جهانسوز گفت: درحال حاضر از مهمترین مسائل عمده‌ای که در بحث علمی کردن کشاورزی وجود دارد، "علوم درجه یک و بومی شده کشور"، "بهره گیری از بهترین استادان اجرایی و عملیاتی کشور" و "توانمند سازی مربیان و سرمربیان بسیجی طرح بسیج همگام با کشاورز"است.

 وی بیان داشت: خوشبختانه اخیرا برخی از این منابع جامع و مناسب در جهت علمی کردن کشاورزی از جمله (تهیه دستورالعمل های زراعی، باغی و دامی، تهیه پودمان آموزشی غلات ، تهیه تقویم های زراعی، تهیه شناسنامه های زراعی، تهیه نرم افزار های تخصصی کشاورزی و توسعه فضای مجازی کشاورزی)  با همکاری و حمایت سازمان مرکز تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، دانشمندان و محققان بسیجی و پژوهشکده خودکفایی و امنیت غذایی سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی تهیه شده است.

وی افزود: بعد دیگر این مسئله آن است که در نهایت علوم روز و مسائل باید به نحوی در اختیار سرمربیان و جامعه روستایی قرار گیرد که جهت افزایش بهره وری وارد عرصه کشاورزی شوند، از این رو این سازمان در جهت پیشبرد اهداف این مسئله از بهترین استادان ملی اجرایی و عملیاتی سازمان مرکز تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی جهت انتقال یافته های علمی به صورت عملیاتی بهره گیری کرده است.

وی  تصریح کرد: در بخش زراعت بر روی محصولات گندم، کلزا و مکانیزاسیون و در محصولات دامپروری سعی ما این است که بیشتر روی دام های سبک کار کنیم همچنین در بخش باغبانی هم بیشتر با اصولی که منجر به افزایش محصول در واحد سطح می شود فعالیت می کنیم.

جهانسوز تصریح کرد: در این راستا وجود کتاب، منابع جامع و کامل کفایت نمی کند، بلکه مهم ترین اصل نیروی انسانی ماهر و دارای تجربه است و ما در این دوره به منظور کسب دانش و مهارت و تجربه دار کردن سرمربیان در جهت بهره گیری از مبانی علمی کشاورزی سرمایه گذاری کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه تمام فعالیت های این سازمان در راستای سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی است خاطر نشان کرد: ما خود را در این بخش معین جهاد کشاورزی می دانیم و قطعا آموزش‌های ما چه در دانه‌های روغنی و چه در درمورد گندم کمک ‌خواهد کرد تا فاصله عملکردی که هم اکنون بین کشاورزان خبره و نمونه و کشاورزان متوسط وجود دارد را بهبود بخشیم و شاهد این باشیم که کشاورزی ما از رونق بیشتری برخوردار شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هابسیج مهندسین کشاورزی , همگام با کشاورز ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 آموزش ۱۴۰۰ نفر سرمربی در طرح بسیج همگام با کشاورز ۱۳۹۴ سه شنبه ۴ اسفند


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: