11:11 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1541     

آیا تخلف افزودن آب به شیر هنوز هم وجود دارد؟!

ایسنا
همه با داستان معروف چوپانی که به شیر تولیدی خود آب اضافه می‌کرد و آنرا به مردم می‌فروخت آشنا هستند. عاقبت این فرد را هم به یاد داریم که در نهایت سیلی آمد و کل گله او را تلف کرد. اما این داستان چقدر می‌تواند واقعیت داشته باشد و آیا در حال حاضر نیز با وجود پیشرفت‌های به وجود آمده در کشور آب به شیر اضافه می‌شود؟
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ سه شنبه ۳۰ مهر ساعت 13:15

 حسین چمنی، مشاور انجمن صنایع لبنی  با اشاره به اینکه کلیه شیرهای ورودی به کارخانه‌های لبنی مورد آزمون قرار می‌گیرند، گفت: تخلفاتی از قبیل اضافه کردن آب به شیر و یا اضافه کردن وایتکس به شیر تخلفاتی هستند که به راحتی از طریق آزمون‌های مربوطه قابل شناسایی هستند و اگر کسی مرتکب چنین تخلفاتی شود واقعا انسان عصر حجری است.

او با اشاره به اینکه اضافه کردن آب به شیر به ضرر کارخانه‌های صنایع لبنی است، گفت: در صورت ورود چنین شیری به داخل کارخانه به عنوان مثال مقدار پنیری که از چنین شیری می‌توان تولید کرد به مراتب کمتر از مقدار پنیری است که می‌توان از شیر بدون آب تولید کرد. به همین دلیل کارخانه‌های لبنی برای حفظ منافع اقتصادی خود هم که شده اجازه ورود شیری که به آن آب اضافه شده را نمی‌دهند.

وی گفت: کارخانه‌های لبنی اگر متوجه شوند دامداری آب به شیر خود اضافه می‌کند در بار اول او را جریمه سنگین می‌کنند و در صورت تکرار تخلف با او قطع همکاری می‌کنند.

چمنی با بیان اینکه حجم تخلف در حوزه فروش فله‌ای شیر به دلیل نبود نظارت‌های لازم بسیار بیشتر است، افزود: تخلف اضافه کردن آب به شیر در مراکزی که شیر فله می‌فروشند نیز بسیار برآورد می‌شود.

به گفته وی عرضه گسترده شیر فله در کشور در سال گذشته به افزایش 25 درصدی میزان ابتلا به بیماری تب مالت منجر شد و در صورتی که حمایت از این کار همچنان ادامه یابد خطر شیوع بیشتر بیماری‌های مشترک بین انسان و دام نیز افزایش خواهد یافت.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتخلف , افزودن آب , شیر , فله ای ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 آیا تخلف افزودن آب به شیر هنوز هم وجود دارد؟! ۱۳۹۲ سه شنبه ۳۰ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: