مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4868     

اجرای دامپروری مدرن با سیستم رباتیک در ترکیه

مجموعه دامپروری رباتیک ˝onet˝ اولین گاوداری تمام اتوماتیک کشور ترکیه با ظرفیت 500 راس گاوشیری می باشد که عملا تمام فعالیت ها در آن توسط ربات صورت می پذیرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۶ مهر ساعت 12:22

 به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران ( دامنا )، این مجموعه اتوماتیک و با تجهیزات رباتیک کار می کند و اولین گاوداری است که با این تکنولوژی در کشور ترکیه احداث و مشغول بکار می باشد.
 مجموعه دامپروری رباتیک "onet" در حوزه توربالی، منطقه بالیک اِسیر ترکیه و در فضایی به وسعت قریب به یک هکتار احداث گردیده و ظرفیت نهایی آن پس از تکمیل نهایی به ۵۰۰ رأس می رسد.

 

                  دامپروری مدرن با سیستم رباتیک


 ازویژگی های این دامپروری مدرن ، سیستمهای بکار گرفته شده در این واحد دامداری است، کلیه بخشهای فنی این مجموعه از طریق دستگاههای رباتیک و با نظارت کلی از سوی نیروی انسانی صورت می پذیرد.
 در سیستم رباتیک ، گاوها بطور منظم و پشت سر هم و به نوبت وارد بخش شیر دوشی می شوند و در این مرحله دوشش به طریقی  است که ۴سر روبات شیردوش به ۴ کارتیه پستان گاو متصل گردیده و شروع به دوشیدن می کند.
یکی دیگر از اموری که توسط این ربات ها انجام می شود بررسی و کنترل جداگانه هر کدام از کارتیه ها است در این وضعیت چنانچه بیماری و آلودگی و یا ورم پستان وجود داشته باشد ، دستگاه شیر دوشیده شده را حسب شرایط کارتیه جدا می کند واین نکته ای بسیار مهم در سلامت شیر دوشیده شده می باشد.

                  دامپروری مدرن با سیستم رباتیک
 

در این دامپروری مدرن نظافت کف سالن ها و جایگاه و توزیع خوراک دام و همچنین تغذیه گوساله های به دنیا آمده ( در هفته نخست توسط پرسنل نیروی انسانی )  از هفته دوم توسط ربات صورت می پذیرد .
 در این گاوداری 500 راسی تنها  5 نفر مشغول به کار هستند ( ۲ نفر تکنسین ربات + ۱ نفر دامپزشک + ۱ مهندس دامپروری + ۱نفرکارگر ) و عملا  کاری برای انجام دادن وجود ندارد برای اینکه تمام فعالیت ها از طریق ربات انجام می پذیرد.
روش کار ربات مزبور بگونه ای است که با دادن یک برنامه زمانبندی به آن، دستگاه راس ساعات تنظیم شده به جمع آوری کود و تمیز کردن کف سالنها می پردازد و در پایان برای توقف و شارژ به آشیانه بر می گردد .

                  دامپروری مدرن با سیستم رباتیک
 

ربات دیگری نیز در سالن استقرار دارد تا  علوفه را برای راحت غذا خوردن دام مرتب می نماید . این دستگاه نیز دارای باطری است که پس از شارژ شدن به آشیانه خود برمی گردد.
همچنین دستگاه دیگری در این سالن  کار آماده سازی شیر خشک و آب برای تغذیه گوساله های تازه متولد شده را بعهده دارد و در این مرحله نیز کار انسان فقط کنترل آن است .


                  دامپروری مدرن با سیستم رباتیک
 

نکته حائز اهمیت در خصوص تضمین سلامت شیر این مجموعه آنست که، ربات های شیردوش گاوهایی را که دارای بیماری ورم پستان و یا مبتلا به مصرف آنتی بیوتیک هستند را می دوشند ولی در بخش ذخیره سازی و مخازن، شیر آلوده و شیر پاک را از هم تفکیک و جدا ذخیره می کند.
در پایان هر دوشش، دستگاه دوشش با بخار، حرارت و آب مورد شستشو قرار میگیرد، خطِ دستگاه شیردوش برای دوشش مجدد باز نمی شود تا مجدداً شستشو صورت پذیرفته و آلودگی برطرف گردد.

                  دامپروری مدرن با سیستم رباتیک       
 

سیستم رباتیک به گونه ای است که بطور معمول یک گاوداری 200 تا 240 راسی توسط 3 نفر کنترل و اداره می شود.
تکنولوژی تولید سیستم دامپروری مدرن در اختیار کشور هلند می باشد و در حال حاضر حدود ۲۰ هزار پک به شرکت های دامپروری دنیا فروخته است .
با گسترش استفاده از این تکنولوژی در 70 درصد از دامداری های اروپا، کشور ترکیه نیز خریداری و تجهیز این سیستم را برای 20 واحد دامداری در برنامه دارد.
 

                  دامپروری مدرن با سیستم رباتیک
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادامپروری مدرن , رباتیک , دامداری , ترکیه ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 اجرای دامپروری مدرن با سیستم رباتیک در ترکیه ۱۳۹۴ دوشنبه ۶ مهر


مهدی پوررزاقی : با سلام تعداد پرسنل تعمیر ونگهداری دستگاها وماشین الات وکامپیوتر چند نفره؟ در تعداد نفرات شاغل کمی مبالغه شده.
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: