مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4741     

اجرای طرح‌های تخم‌مرغ و میگوی عاری از بیماری در کشور

فارس
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اجرایی شدن طرح‌های بزرگ تخم‌مرغ و میگوی عاری از بیماری در سطح کشور، گفت: این دو طرح هم‌اکنون به بهره‌برداری رسیده و مراحل تجاری‌سازی خود را طی می‌کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۲۴ مرداد ساعت 17:11
اسکندر زند بعد‌ از‌ ظهر امروز در آئین امضای تفاهم‌نامه طرح کلان ملی فناوری و نوآوری تولید انبوه قزل‌آلای رنگین‌کمان عاری از بیماری در این شهرستان اظهار کرد: این طرح می‌تواند در آینده برای مازندران دستاوردهای بزرگی را ایجاد کند و باعث پیشرفت زیادی در عرصه تولید ماهیان قزل‌آلا شود.
 
وی افزود: تفاهم‌نامه طرح کلان ملی فناوری و نوآوری تولید انبوه قزل‌آلای رنگین‌کمان عاری از بیماری با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و مسئولان کشوری در مازندران امضا شد و در این بین استانداری مازندران تلاش‌های زیادی داشت.
 
زند با تاکید بر اینکه باید توانمندی‌های موجود در کشور را به عرصه تولید بیاوریم، تصریح کرد: تاکنون در بخش ملی سه طرح به امضا رسیده است و این طرح نخستین طرح کلان ملی استانی محسوب می‌شود.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه می‌خواهیم ظرفیت موجود در عرصه کشاورزی و آبزی‌پروری به میدان بیاوریم، عنوان کرد: باید در زمینه نمایش توانمندی‌ها بخش خصوصی هم وارد عرصه شود.
 
این مسئول با اشاره به اینکه تجاری‌سازی می‌تواند با حضور جوانان خلاق و توانمند به ثروت ختم شود، گفت: در زمینه تهیه تخم چشم‌زده ماهیان 19 تن واردات داشتیم که این واردات 2 میلیون دلار ارزش دارد هرچند در این بین بیماری‌ها و وابستگی‌هایی در صنعت شیلات ایجاد می‌شود.
 
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی با اعلام اجرایی شدن دو طرح بزرگ تخم‌مرغ و میگوی عاری از بیماری در سطح کشور، خاطرنشان کرد: این دو طرح به بهره‌برداری رسیده و هم‌اکنون مراحل تجاری‌سازی خود را طی می‌کند.
 
وی در مورد امضای تفاهم‌نامه طرح کلان ملی فناوری و نوآوری تولید انبوه قزل‌آلای رنگین‌کمان عاری از بیماری در مازندران، خاطرنشان کرد: با آغاز فعالیت در این طرح امیدواریم ظرفیت‌سازی‌های لازم در مازندران شکل گیرد تا به نیازهای مختلف کشور پاسخ داده شود.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتخم‌مرغ , میگو , بیماری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 اجرای طرح‌های تخم‌مرغ و میگوی عاری از بیماری در کشور ۱۳۹۴ شنبه ۲۴ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: