مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1932     
با اجرای یک طرح تحقیقاتی

کاهش 20 درصدی تلفات دام عشایر خراسان رضوی

رئیس مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: با اجرای یک طرح تحقیقاتی روی دام های عشایری استان خراسان رضوی ، تلفات دام 20 درصد کاهش یافت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۲۵ آذر ساعت 18:16

به گزارش دامنا, دکتر کریمی با اعلام این خبر اظهار داشت: مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی خراسان رضوی یک طرح تحقیقاتی روی پنج هزار رأس دام تحت پوشش اتحادیه تعاونی دام عشایری اجرا کرد.
وی افزود: با اجرای اصلاحاتی در تغذیه دام های تحت آزمایش ، تلفات دام ها نسبت به گروه کنترل (گروهی که برنامه های اصلاحی در جیره غذایی دام در مورد آنها اجرا نشده بود) 20 درصد کاهش یافته است.
رئیس مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی خراسان رضویگفت: محققان مرکز با توجه به ویژگی های گیاهان و خاک یک منطقه ، کمبودهای تغذیه ای دام در منطقه را مشخص کردند و با جبران این کمبودها در جیره غذایی دام مانع از بروز بیماری ها در دام شدند.
دکتر کریمی با بیان اینکه از مواد هورمونی در غذای دام استفاده نشده است ، افزود: مرکز تحقیقات فرمولی برای کنستانتره دام به کارخانه خوراک دام پیشنهاد کرد که با اجرای فرمول کنستانتره در دام های مورد آزمایش ، دوره دام از تولد تا پروار شدن از حدود 9 ماه به چهار تا پنج ماه کاهش یافت.
وی ابراز داشت: با کاهش دوره پرواربندی دام از تخریب مراتع جلوگیری می شود و سود دهی بیشتری برای دامدار ( این عبارت را به صورت کلی به کار می برود و رقم سوددهی را مشخص نمی کرد) نیز در بردارد.
اتحادیه تعاونی عشایری استان 930 هزار راس دام را در هشت شهرستان تحت پوشش دارد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتلفات , دام , عشاير , تحقیقات , خراسان رضوي ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 کاهش 20 درصدی تلفات دام عشایر خراسان رضوی ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۵ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: