مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4907     
مدیرکل دفتر اصلاح نژاد وزارت جهادکشاورزی:

احتمال وجود خطا در آمارهای دام و طیور/ کارخانجات فرآوری خوراک کیفی دام و طیور عرضه کنند

ایرنا
مدیرکل مرکز اصلاح نژاد معاونت امور دام وزارت جهادکشاورزی گفت: احتمال وجود خطا در روش های نمونه گیری و آمار برداری وجود دارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ جمعه ۸ آبان ساعت 16:12

محمدرضا ملاصالحی روز جمعه در افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه دام، طیور و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران درباره اختلاف 50 درصدی آمارهای مرکز آمار ایران و معاونت امور دام وزارت جهادکشاورزی، افزود: این معاونت دارای یکسری منابع میدانی است که براساس آنها برآورد آمار انجام می دهد اما منابع ما اختلاف 40 تا 50 درصدی با آمارهای مرکز آمار ایران دارد.
وی اظهار داشت: در بخش صنعت طیور با اختلاف آمار معناداری مواجه نیستیم اما در دام سبک و سنگین فاصله زیادی در آمارها وجود دارد.
وی تصریح کرد: اخیرا یارانه ای را به بخش آمارگیری این معاونت اختصاص داده ایم تا ریز آدرس دامدار و میزان تولید آن در اختیار این معاونت قرار گیرد، در واقع آمار معاونت امور دام براساس یکسری مبانی است که قابل استناد می باشد.

** کارخانجات فرآوری خوراک کیفی دام و طیور عرضه کنند
ملاصالحی در خصوص وضعیت نامطلوب خوراک دام و طیور افزود: در حال حاضر کارخانجات زیادی در بخش فرآوری خوراک دام و طیور فعالیت دارند که باید از لحاظ کیفیت و قیمت بتوانند اعتماد دامداران را جلب کنند.
وی اضافه کرد: سیاست معاونت دام این است که در واقع کم کم به سمتی برویم که از ظرفیت کارخانجات فرآوری دام و طیور که در کشور ایجاد شده، بهره مند شویم.
وی تصمیم گیری دامداران برای استفاده از فرآورده های خوراک دام وطیور را در این بخش موثر دانست و افزود: تصمیم دامداران نیز به دو عامل کیفیت و قیمت بستگی دارد که باید کارخانجات این دو عامل را تامین کنند.
وی ادامه داد: متاسفانه ما نیز یک سابقه ذهنی نامطلوب از فعالیت کارخانجات فرآوری دام و طیور در کشور داریم که باید این نگرش را تغییر دهیم.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاآمار , دام و طیور ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: