مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 265     
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی خبر داد

احداث بزرگ‌ترین واحد گاوداری کشور در اسفراین

فارس
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از احداث گاوداری 10 هزار رأس به عنوان بزرگ‌ترین واحد گاوداری کشور در اسفراین خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۲۰ خرداد ساعت 14:19

  حبیب‌الله یاوری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این گاوداری در چهار فاز اجرا خواهد شد که برای اجرای آن 130میلیارد تومان تسهیلات پیش‌بینی شده است.

 

وی با بیان اینکه مجوز احداث این واحد گاوداری از سوی جهاد کشاورزی صادر شده است، تصریح کرد: بنیاد تعاون ناجا به عنوان سرمایه‌گذار این طرح بزرگ است.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی، بخشی از دام‌های این گاوداری از خارج تأمین خواهد شد.

وی گفت: این گاوداری ضمن افزایش ظرفیت دام به دو برابر، اشتغال‌زایی خوبی را هم در منطقه ایجاد خواهد کرد.

* برداشت گندم از مزارع خراسان شمالی آغاز شد

یاوری همچنین با اشاره به آغاز برداشت گندم از مزارع خراسان شمالی تصریح کرد: تاکنون 72تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان استان نیز از سوی مراکز خریداری شده است.

وی، قیمت تعیین شده برای خرید گندم از کشاورزان را برای امسال هفت هزار و 200 ریال عنوان کرد و گفت: باید وجه گندم تحویلی نیز در کمترین زمان ممکن به کشاورزان پرداخت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی پیش‌بینی کرد تا با توجه به افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان، خرید گندم امسال در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش قابل توجه داشته باشد.

وی، یکی از برنامه‌های اجرا شده از سوی این سازمان با مشارکت برخی از دستگاه‌ها را جلوگیری از حمل گندم به خارج از این استان عنوان کرد.

به گفته یاوری، این اقدام در راستای جلوگیری از دلال‌بازی، استفاده از ظرفیت سیلوی بجنورد و افزایش خرید گندم مراکز تعیین شده به همین منظور در استان است.

وی از ساماندهی 26 کانکس برای صدور بارنامه با همکاری حمل و نقل و پایانه‌ها در سطح استان هم خبر داد و گفت: در این مراکز صدور بارنامه‌ها به صورت شبانه‌روزی برای حمل گندم و تحویل به مراکز خرید صورت می‌گیرد.

 

* مبارزه با هجوم ملخ در 4 شهرستان خراسان شمالی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی همچنین به اقدامات این سازمان برای مبارزه با سن گندم اشاره کرد و گفت: به همین منظور کشتزارهای چهار شهرستان راز وجرگلان، مانه سملقان، گرمه و جاجرم برای مقابله با این آفت سمپاشی شدند.

وی با تأکید بر اینکه این ملخ‌ها از کشور ترکمنستان به برخی از مناطق استان هجوم برده‌اند تصریح کرد: البته این سازمان با برخی از اقدامات و استفاده از آفت‌کش‌ها اجازه نداده که این آفت به بخش کشاورزی آسیب برساند.

یاوری، سطح مبارزه و سم‌پاشی سن گندم در این شهرستان‌ها را پنج هزار و 300 هکتار عنوان کرد و بیان داشت: خراسان شمالی در مبارزه با این آفت جزو استان‌های برتر بوده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگاوداری,اسفراین, ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 احداث بزرگ‌ترین واحد گاوداری کشور در اسفراین ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۰ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: