مقرون به صرفه بودن پرورش اردک در مازندرانپرورش اردک در مازندران مقرون به صرفه است.
صنعت دامپروری در نیوزیلند همزمان با آغاز فصل بهار در نیوزیلند مزارع دامپروری در این کشور شاهد مناظری بدیع و زیبا از چرای دام‌ها در طبیعت سرسبز این کشور است.
چرا مرغ ایرانی به روسیه نرفته است؟وزیر جهاد کشاورزی از اجازه ندادن روس‌ها برای ورود یک کیلوگرم مرغ ایرانی به این کشور خبر داد که سازمان دامپزشکی دلیل آن را عدم درخواست کتبی روسیه برای صادرات این محصول عنوان کرد.
خودکفایی در تولید اسپرم گاوخودکفایی در تولید نهاده های کشاورزی یکی از اهداف سال های گذشته بخش کشاورزی بوده است که البته می توان گفت که هیچگاه به آن دست پیدا نکرده است.
تولید محصولات دامی، كمبود مواد خوراكی و عدم ...استاد تمام گروه مهندسی علوم دام دانشگاه رازی عنوان کرد: مشكل اساسی در تغذیه دام و طیور بطور کلی در تولید محصولات دامی، كمبود مواد خوراكی و عدم پایداری در قیمت آنها در بازار است.
وعده یارانه ۵۰ میلیارد تومانی تنظیم بازار تخم...رئیس ستاد کشوری ترویج مصرف تخم‌مرغ با بیان اینکه وعده پرداخت ۵۰ میلیارد تومان برای صادرات و تنظیم بازار تخم‌مرغ عملی نشد، گفت: سالانه ۱۵۰ هزار تن تخم‌مرغ مازاد در کشور تولید می‌شود که صادرات آن به ویژه به روسیه نیاز به حمایت و پرداخت یارانه دولت دارد.
تاثیر کیفیت وکمیت آب بر تولید گاوهای شیریعدم تامین آب کافی و یا تهیه آب بی کیفیت برای گاوهای شیری باعث کاهش تولید و رشد آنها شده و بیماریهای مختلفی را بوجود می آورد .تامین آب کافی و سالم ، فعالیت شکمبه را بهبود بخشیده ، مصرف خوراک را افزایش داده و در بهبود جذب مواد مغذی تاثیر خواهد داشت .همچنین آب احتیاجات حجم خون بدن دام و بافت های آن را برآورده می سازد .از آنجا که ۸۷% شیر تولید و ۸۰% خون را آب تشکیل می دهد ، اهمیت آن بیش از پیش روشن می شود .
معرفی نژاد بز پاکستانی گلابی پاتری (Gulabi P...گلابی پاتری نام نژاد بزی در زبان اردو و سندی است , کلمه گلابی در زبان اردو به معنی رنگ صورتی و پاتری نیز نام یکی از نژادهای بز در پاکستان می باشد.
پرورش كفشدوزك فعالیتی اقتصادی و اشتغالزا اگر قرار است محصولی نام ارگانیک را به یدک بکشد، باید در مدیریت پرورش آن دقت کرد تا به هیچ نوع سم یا کود شیمیایی آلوده نشود. بنابراین از بین بردن آفات مزارع،باغات و گلخانه‌ها به حشراتی سپرده میشود که میتوانند بدون ایجاد آلودگی، سبزی مزرعهها را حفظ کنند. حشراتی كه پرورش آنها كسب و كار جدیدی را ایجاد كرده است.
گوشت شترمرغ، مناسب برای قلب و عروقیک متخصص تغذیه در خراسان‌جنوبی گفت: گوشت شترمرغ برای بیماران قلبی - عروقی، افراد دچار چربی خون بالا و کسانی که دچار چاقی هستند، غذای مناسبی است.
گوشت بوقلمون مقوی برای سیستم ایمنی بدنیک متخصص تغذیه در خراسان‌جنوبی گفت: گوشت بوقلمون باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.
دامداری و دامپروری در دام مدیریت ناکارآمد!سوالیکه در بسیاری از اذهان انسانهای آگاه و خیرخواه و نیز افراد درگیر به امر مقدس دامداری متبادر می شود این است، با وجود اینهمه پتانسیل و قابلیت های کم نظیر و بعضا بی نظیر اقلیمی و جغرافیایی در کشور بویژه در مناطق شمال چرا دامداریها هنوز با بحران مواجه و هر سال و هر ماهی که سپری می شود بسیاری از دامپروریها و دامداریهای کوچک و بزرگ اعم از صنعتی و سنتی تعطیل و به صفوف ورشکستان می پیوندند؟
آرشیو خبر کد خبر: 1286     

احداث شهرك دامپروری در آذربایجان شرقی

شهرك دامپروری در شهر كلوانق ,استان آذربایجان شرقی احداث می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۳۱ شهريور ساعت 10:37
3-129

 به گزارش دامنا ,رییس سازمان جهاد كشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: برای تجمیع دامداری های داخل شهر كلوانق شهرك دامپروری در این شهر احداث خواهد شد.

 
مسعود محمدیان در جلسه بررسی مشكلات این شهر افزود: این شهرك در اراضی ملی و خارج از محدوده و حریم شهر كلوانق احداث خواهد شد.
 
وی همچنین گفت: جاده بین مزارع كلوانق – باروق كه یكی از درخواست های اهالی شهر كلوانق است در اولین فرصت بهسازی و تعریض خواهیم كرد.
 
محمدیان همچنین پرداخت تسهیلات بانكی برای احداث دامپروری اهالی شهر كلوانق را منوط به اخذ مجوز عنوان كرد.
 
شهر كلوانق با هفت هزار نفر جمعیت در 25 كیلومتری مركز شهرستان هریس واقع است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشهرك , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 احداث شهرك دامپروری در آذربایجان شرقی ۱۳۹۲ يکشنبه ۳۱ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: