9:41 صبح | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۷ فروردين
افزایش قیمت خوراک دام در پی رشد نرخ رسمی دلاردر حالی که قیمت خوراک دام و طیور تا 70 درصد در قیمت تمام شده محصولات پروتئینی نقش دارد، قیمت نهاده‌های دامی وارداتی در سال جاری بیشتر شده است که فعالان اقتصادی دلیل آن را بالا رفتن نرخ ارز رسمی عنوان می‌کنند.
مقصر گرانی قیمت جهانی شیر کیست؟میل حریصانه چین برای محصولات لبنی قیمت‌های شیر را در سراسر جهان بالا برده و واردکنندگان مناطق مختلف جهان از شمال آفریقا تا آمریکای لاتین را تحت فشار قرار داده است.
کشتار دام در شرایط سخت و زیان‌آور؛ کشتارگاهی ...کشتار دام از گذشته‌ها همواره مورد توجه همگان به خصوص نهادهای بهداشتی بوده است؛ اما کشتارگاه سنتی سبزوار حکایتی بس جالب و شنیدنی دارد.
150 میلیارد تومان اعتبار به صنعت شیر اختصاص ی...به رغم تخصیص اعتبار 300 میلیارد تومان برای صنعت شیر، معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: تنها 150 میلیارد تومان برای پرداخت به دامداران تخصیص یافته است.
تولید شیر و گوشت مرغوب ایرانی اسیر واردات بی‌...رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران استان تهران گفت: متأسفانه تولید شیر و گوشت مرغوب ایرانی اسیر واردات بی‌رویه گاو و گوشت یخی شده است.
مجوز صادرات ۱۰ هزار رأس دام صادر شدمعاون بهبود امور تولیدات دامی با بیان اینکه مجوز صادرات ۱۰ هزار رأس دام صادر شده است گفت: واسطه‌ها عامل گرانی گوشت قرمز در بازار هستند.
پرورش كفشدوزك فعالیتی اقتصادی و اشتغالزا اگر قرار است محصولی نام ارگانیک را به یدک بکشد، باید در مدیریت پرورش آن دقت کرد تا به هیچ نوع سم یا کود شیمیایی آلوده نشود. بنابراین از بین بردن آفات مزارع،باغات و گلخانه‌ها به حشراتی سپرده میشود که میتوانند بدون ایجاد آلودگی، سبزی مزرعهها را حفظ کنند. حشراتی كه پرورش آنها كسب و كار جدیدی را ایجاد كرده است.
وزن استاندارد لاشه مرغ چقدر است؟مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی مرغداران گوشتی قم گفت: مردم تصور می‌کنند اگر وزن مرغ کم باشد نشانه بیماری مرغ است اما باید با فرهنگ‌سازی سلیقه مردم نسبت به مرغ چاق عوض شود.
افزایش جمعیت کشور؛ بایدها و نبایدها در صنعت د...بر اساس آمار اعلام شده فائو، نزدیک به یک هشتم جمعیت جهان معادل 870 میلیون نفر در حال حاضر از گرسنگی رنج می‌برند.
اشتغال فارغ التحصیلان؛ اولویت کاری بخش کشاورز...ایران از نظر وجود نیروی انسانی متخصص در بخش ها و حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، شاید جزو معدود کشورهائی باشد که نه تنها مشکلی ندارد؛ بلکه مازاد بر نیاز خود تربیت کرده است.
عسل خوب، شکرک می‌زند!یک عضو انجمن زنبورداران و مدرس دانشگاه زنجان، گفت: عسل خوب، عسلی است که شکرک بزند.
جلوگیری از صادرات آب مجازی با مدیریت تجارت مح...یک کارشناس کشاورزی بر مدیریت تجارت محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت: باید محصولاتی که برای تولید آنها آب زیادی مصرف نشده صادر کنیم نه محصولاتی که برای تولید آن آب زیادی صرف شده است چراکه با این اقدام محصول صادر نمی‌کنیم بلکه آب گران‌بهای کشور را ناچیز می‌فروشیم.
آرشیو خبر کد خبر: 1286     

احداث شهرك دامپروری در آذربایجان شرقی

شهرك دامپروری در شهر كلوانق ,استان آذربایجان شرقی احداث می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۳۱ شهريور ساعت 10:37
3-129

 به گزارش دامنا ,رییس سازمان جهاد كشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: برای تجمیع دامداری های داخل شهر كلوانق شهرك دامپروری در این شهر احداث خواهد شد.

 
مسعود محمدیان در جلسه بررسی مشكلات این شهر افزود: این شهرك در اراضی ملی و خارج از محدوده و حریم شهر كلوانق احداث خواهد شد.
 
وی همچنین گفت: جاده بین مزارع كلوانق – باروق كه یكی از درخواست های اهالی شهر كلوانق است در اولین فرصت بهسازی و تعریض خواهیم كرد.
 
محمدیان همچنین پرداخت تسهیلات بانكی برای احداث دامپروری اهالی شهر كلوانق را منوط به اخذ مجوز عنوان كرد.
 
شهر كلوانق با هفت هزار نفر جمعیت در 25 كیلومتری مركز شهرستان هریس واقع است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشهرك , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 احداث شهرك دامپروری در آذربایجان شرقی ۱۳۹۲ يکشنبه ۳۱ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: