مرغ هایی که صاحبانشان را به قفس می فرستندشهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد 32 واحد مرغداری دارد که به گفته ی نماینده اتحادیه مرغداری های این شهرستان، صاحبان برخی از این مرغداری ها در زندان و شماری از آنها در آستانه ورشکستگی هستند.
صنعت مرغداری خراسان جنوبی در آستانه ورشکستگی/...کمبود نقدینگی و نوسان قیمت مرغ و دان موجب شده تا مرغداران در قطب تولید مرغ شرق کشور تا مرز ورشکستگی پیش بروند در این میان صادرات مرغ به افغانستان می تواند کلید راهگشا برای حل مشکل این صنعت در خراسان جنوبی باشد.
‌تولید مروارید سیاه در دل کویر ‌یک جوان آران و بیدگلی‌ با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در کویر، مرکز پرورش ماهیان خاویار را در مزرعه شخصی خود راه اندازی کرد.
موفقیت در پرورش بز سانن با راهنمایی های مهندس...روستایی علاقمند به دام و کشاورزی با توجه به راهنمایی های مهندسین دامپروری موفق به پرورش بز سانن در روستای شلدان در استان بوشهر شد.
نگران کاهش بیش از اندازه قیمت مرغ هستیم رییس هیات مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام به مناسبت ماه رمضان ذخایر مرغ خود را به بازار عرضه می کند، گفت: ما نگران کاهش بیش از اندازه قیمت این کالا هستیم.
لمپی اسکین، بیماری دامی سوغات عراق کنترل شدمعاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: بیماری دامی لمپی اسکین که برای اولین بار از عراق وارد کشور شد، بعد از تلفات 20 راس دام و معدم سازی 437 راس دیگر، اکنون تحت کنترل در آمده است.
تاثیر کیفیت وکمیت آب بر تولید گاوهای شیریعدم تامین آب کافی و یا تهیه آب بی کیفیت برای گاوهای شیری باعث کاهش تولید و رشد آنها شده و بیماریهای مختلفی را بوجود می آورد .تامین آب کافی و سالم ، فعالیت شکمبه را بهبود بخشیده ، مصرف خوراک را افزایش داده و در بهبود جذب مواد مغذی تاثیر خواهد داشت .همچنین آب احتیاجات حجم خون بدن دام و بافت های آن را برآورده می سازد .از آنجا که ۸۷% شیر تولید و ۸۰% خون را آب تشکیل می دهد ، اهمیت آن بیش از پیش روشن می شود .
معرفی نژاد بز پاکستانی گلابی پاتری (Gulabi P...گلابی پاتری نام نژاد بزی در زبان اردو و سندی است , کلمه گلابی در زبان اردو به معنی رنگ صورتی و پاتری نیز نام یکی از نژادهای بز در پاکستان می باشد.
پرورش كفشدوزك فعالیتی اقتصادی و اشتغالزا اگر قرار است محصولی نام ارگانیک را به یدک بکشد، باید در مدیریت پرورش آن دقت کرد تا به هیچ نوع سم یا کود شیمیایی آلوده نشود. بنابراین از بین بردن آفات مزارع،باغات و گلخانه‌ها به حشراتی سپرده میشود که میتوانند بدون ایجاد آلودگی، سبزی مزرعهها را حفظ کنند. حشراتی كه پرورش آنها كسب و كار جدیدی را ایجاد كرده است.
مردم رامسر در حسرت کشتارگاه صنعتیرامسر به عنوان شهر نمونه گردشگری شمال ایران و به دوش کشیدن حجم زیادی از مسافران و گردشگران، فاقد کشتارگاه صنعتی است.
جوجه های بیمار را همخانه خود نکنیدرییس اداره مبارزه با بیماری های طیور و آبزیان اداره کل دامپزشکی قم به مردم توصیه کرد: جوجه رنگی نخرند؛ زیرا افزون بر زیان مالی، به علت بیماری، برای سلامتی انسان نیز مضر است.
گنج های بدبو اما محرک اقتصادفضولات دامی به رغم بوی مشمئزکننده، کاربرد فراوانی در تولید انرژی و بخش کشاورزی دارد که بهره برداری از مزایای اقتصادی آن تغییر نگاه مردم و مسوولان را می طلبد.
آرشیو خبر کد خبر: 1286     

احداث شهرك دامپروری در آذربایجان شرقی

شهرك دامپروری در شهر كلوانق ,استان آذربایجان شرقی احداث می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۳۱ شهريور ساعت 10:37
3-129

 به گزارش دامنا ,رییس سازمان جهاد كشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: برای تجمیع دامداری های داخل شهر كلوانق شهرك دامپروری در این شهر احداث خواهد شد.

 
مسعود محمدیان در جلسه بررسی مشكلات این شهر افزود: این شهرك در اراضی ملی و خارج از محدوده و حریم شهر كلوانق احداث خواهد شد.
 
وی همچنین گفت: جاده بین مزارع كلوانق – باروق كه یكی از درخواست های اهالی شهر كلوانق است در اولین فرصت بهسازی و تعریض خواهیم كرد.
 
محمدیان همچنین پرداخت تسهیلات بانكی برای احداث دامپروری اهالی شهر كلوانق را منوط به اخذ مجوز عنوان كرد.
 
شهر كلوانق با هفت هزار نفر جمعیت در 25 كیلومتری مركز شهرستان هریس واقع است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشهرك , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 احداث شهرك دامپروری در آذربایجان شرقی ۱۳۹۲ يکشنبه ۳۱ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: