بفرمایید تب مالت!در حالی به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات تهران 1200 واحد تولید کننده و عرضه کننده محصولات لبنی سنتی در تهران وجود دارد و نسبت به دو سال گذشته 3 برابر شده است که به نظر می رسد دیگر با حذف صنایع لبنی و در غیاب هر گونه نظارتی به طور علنی به مردم گفته می‌شود:˝ بفرمایید تب مالت˝ زاری فارس: بفرمایید تب مالت!
کسی زیر بار روغن شیرهای پرچرب نمی‌رود در حالی که یکی از کارخانه‌های لبنی که ˝ مصرف روغن پالم در شیر پرچرب تولیدی‌اش˝ تایید شده، مدعی است این تخلف از سوی دامداران صورت گرفته است، رییس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران استان تهران صراحتا این موضوع را غیر ممکن خواند و تصریح کرد: کارخانه‌های لبنی به دلیل فشار مالی مجبور به استفاده از مواد افزودنی در شیر و لبنیات هستند.
آزادسازی قیمت شیر به نام دامدار به کام کارخان...پس از اعلام آزاد‌سازی قیمت شیرخام کارخانه‌های محصولات لبنی بلافاصله قیمت محصولاتشان را افزایش دادند، در حالی که این افزایش قیمت علیرغم انتظار چندین ماهه دامداران برای تعیین قیمت شیر خام، هیچ سودی نصیب دامداران نکرد.
نگران کاهش بیش از اندازه قیمت مرغ هستیم رییس هیات مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام به مناسبت ماه رمضان ذخایر مرغ خود را به بازار عرضه می کند، گفت: ما نگران کاهش بیش از اندازه قیمت این کالا هستیم.
لمپی اسکین، بیماری دامی سوغات عراق کنترل شدمعاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: بیماری دامی لمپی اسکین که برای اولین بار از عراق وارد کشور شد، بعد از تلفات 20 راس دام و معدم سازی 437 راس دیگر، اکنون تحت کنترل در آمده است.
تقاضای افزایش 13 درصدی نرخ لبنیاتدبیر انجمن صنایع لبنی از تقاضای افزایش 13 درصدی نرخ لبنیات به كارگروه تنظیم بازار خبر داد.
معرفی نژاد بز پاکستانی گلابی پاتری (Gulabi P...گلابی پاتری نام نژاد بزی در زبان اردو و سندی است , کلمه گلابی در زبان اردو به معنی رنگ صورتی و پاتری نیز نام یکی از نژادهای بز در پاکستان می باشد.
پرورش كفشدوزك فعالیتی اقتصادی و اشتغالزا اگر قرار است محصولی نام ارگانیک را به یدک بکشد، باید در مدیریت پرورش آن دقت کرد تا به هیچ نوع سم یا کود شیمیایی آلوده نشود. بنابراین از بین بردن آفات مزارع،باغات و گلخانه‌ها به حشراتی سپرده میشود که میتوانند بدون ایجاد آلودگی، سبزی مزرعهها را حفظ کنند. حشراتی كه پرورش آنها كسب و كار جدیدی را ایجاد كرده است.
وزن استاندارد لاشه مرغ چقدر است؟مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزی مرغداران گوشتی قم گفت: مردم تصور می‌کنند اگر وزن مرغ کم باشد نشانه بیماری مرغ است اما باید با فرهنگ‌سازی سلیقه مردم نسبت به مرغ چاق عوض شود.
برنامه‌های حمایتی آمریکا از بخش کشاورزی/سیاست...جلوگیری از قیمت‌های اندک تولید‌کننده، جلوگیری از عدم تعادل فصلی در عرضه و تقاضا به دلیل فاسد شدن شیر و افزایش قدرت چانه‌زنی ضعیف تولید‌کنندگان شیر در مقابل خریداران از سیاست‌های بخش لبنیات در کشور آمریکا به شمار می‌رود.
چرا عسل‌ ها رنگ‌ های متفاوتی دارند؟یک تولید کننده عسل گفت: بهترین راه تشخیص عسل مطلوب، اندازه‌گیری میزان قند عسل توسط کارشناسان در آزمایشگاه است.
گره مشکلات دامداران کور می‌شود!چندی پیش بود که زمزمه‌هایی در مورد مشکلات دامداران و هزینه‌های سنگین تولید به گوش می‌رسید و باز هم ظاهرا اولین راه‌ حل برای رفع مشکلات، افزایش قیمت بود، بنابراین قرار شد افزایش 30 درصدی قیمت شیر خام گره‌ای از مشکلات دامداران بگشاید اما ظاهرا این گره نه تنها باز نشد بلکه کور شده است و از افزایش 30 درصدی شیر خام چیزی نصیب دامداران نمی‌شود.
آرشیو خبر کد خبر: 1286     

احداث شهرك دامپروری در آذربایجان شرقی

شهرك دامپروری در شهر كلوانق ,استان آذربایجان شرقی احداث می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۳۱ شهريور ساعت 10:37
3-129

 به گزارش دامنا ,رییس سازمان جهاد كشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: برای تجمیع دامداری های داخل شهر كلوانق شهرك دامپروری در این شهر احداث خواهد شد.

 
مسعود محمدیان در جلسه بررسی مشكلات این شهر افزود: این شهرك در اراضی ملی و خارج از محدوده و حریم شهر كلوانق احداث خواهد شد.
 
وی همچنین گفت: جاده بین مزارع كلوانق – باروق كه یكی از درخواست های اهالی شهر كلوانق است در اولین فرصت بهسازی و تعریض خواهیم كرد.
 
محمدیان همچنین پرداخت تسهیلات بانكی برای احداث دامپروری اهالی شهر كلوانق را منوط به اخذ مجوز عنوان كرد.
 
شهر كلوانق با هفت هزار نفر جمعیت در 25 كیلومتری مركز شهرستان هریس واقع است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشهرك , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 احداث شهرك دامپروری در آذربایجان شرقی ۱۳۹۲ يکشنبه ۳۱ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: