دلالان صنعت تولید مرغ و تخم مرغ را در مسیر ور...عزم جدی دولت برای برخورد و معرفی اخلالگران بازار مرغ و تخم مرغ و حمایت مجلس از جمله کمیسیون کشاورزی از این اقدام افزون بر خارج کردن این صنعت از مسیر ورشکستگی، می تواند نقش موثری در تنظیم و ساماندهی بازار این محصولات، پیشگیری از دخالت های مداوم واسطه ها در ایجاد ناامنی در بازار این کالاها ایفا کند.
تیر خلاص دلالان بر پیکر صنعت مرغداریبا کاهش نرخ مرغ، پیکر بی‌جان صنعت مرغداری گیلان در تیررس دلالان و واسطه‌ها قرار گرفت.
ورشکستگی مرغداران مازندرانی و سودی که به جیب ...مرغداران شرق مازندران با برشماری مشکلات این صنعت، خواستار توجه مسئولان و سیاست‌گذاران نسبت به گرفتن تصمیمات و ارائه راهکارهای کارشناسی برای نجات صنعت مرغداری از ورشکستگی شدند.
صنعت مرغ رو به سوی ورشکستگی استدبیر انجمن جوجه یک‌روزه گفت: مردم رضایت چندانی از کیفیت مرغ‌های تولیدی کنونی ندارند، من هم به عنوان بخشی از صنف مرغداران کشور از کیفیت مرغ‌های کنونی اصلا رضایت ندارم.
خودکفایی در تولید اسپرم گاوخودکفایی در تولید نهاده های کشاورزی یکی از اهداف سال های گذشته بخش کشاورزی بوده است که البته می توان گفت که هیچگاه به آن دست پیدا نکرده است.
تولید محصولات دامی، كمبود مواد خوراكی و عدم ...استاد تمام گروه مهندسی علوم دام دانشگاه رازی عنوان کرد: مشكل اساسی در تغذیه دام و طیور بطور کلی در تولید محصولات دامی، كمبود مواد خوراكی و عدم پایداری در قیمت آنها در بازار است.
فناوری های مدرن در اندازه گیری فعالیت های خود...پاورپوینت مقاله تخصصی فناوری های مدرن در اندازه گیری فعالیت های خودکار و چگونگی سرعت بخشیدن به توسعه تکنولوژی در علوم دامی .
تاثیر کیفیت وکمیت آب بر تولید گاوهای شیریعدم تامین آب کافی و یا تهیه آب بی کیفیت برای گاوهای شیری باعث کاهش تولید و رشد آنها شده و بیماریهای مختلفی را بوجود می آورد .تامین آب کافی و سالم ، فعالیت شکمبه را بهبود بخشیده ، مصرف خوراک را افزایش داده و در بهبود جذب مواد مغذی تاثیر خواهد داشت .همچنین آب احتیاجات حجم خون بدن دام و بافت های آن را برآورده می سازد .از آنجا که ۸۷% شیر تولید و ۸۰% خون را آب تشکیل می دهد ، اهمیت آن بیش از پیش روشن می شود .
معرفی نژاد بز پاکستانی گلابی پاتری (Gulabi P...گلابی پاتری نام نژاد بزی در زبان اردو و سندی است , کلمه گلابی در زبان اردو به معنی رنگ صورتی و پاتری نیز نام یکی از نژادهای بز در پاکستان می باشد.
علت افت مقطعی قیمت مرغعضو هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور گفت: اعلام قیمت خرید تضمینی مرغ از 7000 تومان به 6000 تومان از سوی شرکت پشتیبانی امور دام موجب شد قیمت مرغ طی دو تا سه هفته به‌طور بی‌سابقه‌ای در بازار کاهش یابد. البته روند افزایشی قیمت مرغ از چند روز پیش آغاز شده است.
آیا کشاورزی مهم است؟یکی از راه‌های تحت سلطه درآوردن کشورها، وابسته کردن آنها از طریق مواد غذایی است. با توجه به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و تاکید بر «تامین امنیت غذایی با تکیه بر تولید از منابع داخلی و نیل به خودکفایی در محصولات اساسی» باید جایگاه مناسبی برای کشاورزی تعریف شود.
دلیلی که تیتر اول روزنامه‌ها از بخش کشاورزی ن...رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: به دلیل نگاه نادرست مسئولان به بخش کشاورزی، مباحث این بخش تیتر اول روزنامه‌های کشور نیست و این مشکل به رسانه‌ها برنمی‌گردد بلکه تصمیم‌گیران کشور نگاه مناسبی به این بخش ندارند.
آرشیو خبر کد خبر: 1286     

احداث شهرك دامپروری در آذربایجان شرقی

شهرك دامپروری در شهر كلوانق ,استان آذربایجان شرقی احداث می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۳۱ شهريور ساعت 10:37
3-129

 به گزارش دامنا ,رییس سازمان جهاد كشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: برای تجمیع دامداری های داخل شهر كلوانق شهرك دامپروری در این شهر احداث خواهد شد.

 
مسعود محمدیان در جلسه بررسی مشكلات این شهر افزود: این شهرك در اراضی ملی و خارج از محدوده و حریم شهر كلوانق احداث خواهد شد.
 
وی همچنین گفت: جاده بین مزارع كلوانق – باروق كه یكی از درخواست های اهالی شهر كلوانق است در اولین فرصت بهسازی و تعریض خواهیم كرد.
 
محمدیان همچنین پرداخت تسهیلات بانكی برای احداث دامپروری اهالی شهر كلوانق را منوط به اخذ مجوز عنوان كرد.
 
شهر كلوانق با هفت هزار نفر جمعیت در 25 كیلومتری مركز شهرستان هریس واقع است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشهرك , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 احداث شهرك دامپروری در آذربایجان شرقی ۱۳۹۲ يکشنبه ۳۱ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: