5:12 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4956     
استاندار چهارمحال و بختیاری خبر داد:

احداث سه واحد گاوداری ۲۵۰۰ راسی در چهارمحال و بختیاری

مهر
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: سه گاوداری بزرگ دو هزار و ۵۰۰ راسی در چهارمحال و بختیاری احداث می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۳ آذر ساعت 12:10

قاسم سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه سه گاوداری بزرگ دو هزار و ۵۰۰ راسی در چهارمحال و بختیاری احداث می شود، اظهار داشت: این گاورداری ها توسط بخش خصوصی و دولتی در این استان راه اندازی می شود.

وی اظهار داشت: یکی از این گاوداری ها توسط بنیاد مستضعفان، یکی دیگر توسط بخش خصوصی و سومین گاوداری نیز توسط بخش خصوصی با بهره گیری از مشارکت خارجی احداث می شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: یکی از این گاوداری ها در منطقه دستگرد امامزاده چهارمحال و بختیاری احداث می شود که حدود یک ماه پیش کلنگ این گاوداری بر زمین خورد و هم اکنون کار احداث این گاوداری بزرگ آغاز شده است.

سلیمانی دشتکی در ادامه خاطر نشان شد: یکی از گاوداری های بزرگ دیگر استان در منطقه «بن» چهارمحال و بختیاری ساخته می شود که مکان آن مشخص شده است و به دنبال تخصیص آب از پروژه انتقال آب بن - بروجن برای این پروژه هستیم.

وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری ظرفیت های بسیار برای توسعه کشاورزی و دامداری دارد و باید از این ظرفیت برای توسعه استان بهره گرفت، افزود: استان چهارمحال و بختیاری همسایه استان های بزرگ کشور از جمله اصفهان و خوزستان است که باید از این ظرفیت برای توسعه استان استفاده شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری در بخش پایانی سخنان خود گفت: تولید محصولات مختلف کشاورزی و دامداری و فروش در بازار این استان ها می تواند درآمد قابل توجهی را برای چهارمحال و بختیاری رقم بزند که باید از این فرصت استفاده کرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگاوداری , چهارمحال و بختیاری , دامداری ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: