مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 781     

احیاء صنعت دامی كشور به یك برنامه زمان بندی ۱۰ ساله نیاز دارد

ایرنا
یك كارشناس اسبق وزارت جهاد كشاورزی گفت: با وجود افزایش قیمت علوفه دامی، احیاء صنعت دامی كشور از لحاظ تولید شیر و گوشت قرمز به یك برنامه زمان بندی ۱۰ ساله نیاز دارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۷ مرداد ساعت 12:50

 امیر مفتخری كاشانی افزود: در حال حاضر پرورش دهندگان گاو شیری و گوشتی كشور با مشكل كمبود علوفه دامی، افزایش قیمت ها و عدم حمایت های دولتی از این صنعت مواجه هستند.


وی اظهار كرد: طی سالهای گذشته شركت پشتیبانی امور دام با هدف حمایت و پشتیبانی از دامداران در وزارت جهاد كشاورزی تشكیل شد، اما به دلیل تصمیم گیری برخی از مسئولان این شركت از وزارت جهاد كشاورزی منفك و به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شد.


وی ادامه داد: با واگذاری این شركت به وزارت صنعت، معدن و تجارت نگاه تجاری به این شركت موجب شد تا به جای این كه ماهیت اصلی خود را برای حمایت از تولید كنندگان صنعت دام و طیور انجام دهد، بیشتر به سود و زیان این شركت بپردازند.


مفتخری كاشانی تصریح كرد: در حالی كه در زمان فعالیت این شركت در وزارت جهاد كشاورزی با حمایت های دولت علوفه مورد نیاز صنعت دام و طیور به موقع تامین و با یارانه در اختیار تولید كنندگان قرار می گرفت.
وی تاكید كرد: به رغم اقدامات مطلوب دولت در جهت اصلاح نژاد دام طی سالهای اخیر، در حال حاضر تولید صنعت دام سنگین كشور به دلیل افزایش قیمت علوفه دامی و عدم حمایت دولتی توجیح اقتصادی ندارد و كاهش جمعیت گاو شیری باعث كاهش تولیدات شیر و گوشت قرمز شده است.


این كارشناس اسبق وزارت جهاد كشاورزی، در خصوص تولید گاو گوشتی نیز گفت: تولید گاو گوشتی در ایران به دلیل كمبود مراتع آزاد توجیح اقتصادی ندارد، بنا بر این برای تولید شیر و گوشت مورد نیاز كشور باید گاو شیری بیش از پیش مورد حمایت مسئولان قرار گیرد.


مفتخری كاشانی افزود: هم اكنون به دلیل كمبود علوفه دامی روزانه بخشی از گاوهای شیری روانه كشتارگاه ها می شوند كه ادامه این روند می تواند ضربه هولناكی برای صنعت دامی كشور به شمار رود.


وی اظهار كرد: در صورتی ضربه به صنعت دامپروری گاو شیری كشور، به طور قطع احیای این صنعت به ۳۰ سال زمان نیاز دارد.
وی اضافه كرد: اجرای طرح انتزاع و واگذاری شركت پشتیبانی امور دام به وزارت جهاد كشاورزی می تواند در كاهش مشكلات این صنعت موثر باشد.

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: