5:12 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5047     

اختصاص 18 میلیارد ریال تسهیلات برای فعالیت‌های دامپروری در جنوب‌ کرمان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: مبلغ 18 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه فعالیت‌های دامپروری این منطقه اختصاص یافت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۱۱ بهمن ساعت 13:32

به گزارش خبرگزاری موج، سید یعقوب موسوی اظهار داشت: تفاهمنامه همکاری مشترک اقتصادی و توسعه بخش کشاورزی در مناطق محروم جنوب کرمان بین این سازمان و صندوق کارآفرینی امید استان کرمان منعقد شده است.
وی بیان داشت: در پی این تفاهمنامه مقرر شد برای مساعدت به توسعه مشاغل خانگی در مناطق محروم به خانواده‌های آسیب‌پذیر تسهیلات کم‌بهره و بلندمدت ارائه شود.
موسوی تصریح کرد: بر این اساس در نخستین نشست بررسی طرح‌های توسعه دامپروری مقرر شد، مبلغ 18 میلیارد ریال تسهیلات یارانه‌دار با کارمزد چهار درصد و مهلت بازپرداخت پنج ساله برای توسعه فعالیت‌های دامپروری اختصاص یابد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان ادامه داد: پس از تصویب، متقاضیان برای دریافت این تسهیلات به بانک مربوطه معرفی می‌شوند.
وی افزود: این فعالیت با حمایت همه‌جانبه سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان و اداره‌های کل وابسته از جمله دامپزشکی و امور عشایری منطقه پیگیری می‌شود.
موسوی عنوان کرد: با توجه به ضرورت حمایت همه‌جانبه روستاییان در مناطق محروم واحدهای درون سازمان از جمله آموزش و ترویج مکلف شدند، بهره‌برداران را که عمدتاً زنان آسیب‌پذیر هستند، مورد حمایت جدی قرار دهند.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا این نشست‌ها استمرار داشته و در مراحل بعد افراد متقاضی جدیدی نیز با همین شرایط به بانک مربوطه معرفی می‌شوند.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتسهیلات , دامپروری , جنوب‌ کرمان ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: