مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5089     

اختلاف نجومی قیمت گوشت از تولید تا بازار

سال‌هاست افزایش قیمت گوشت قرمز از تولید تا بازار غیرمنطقی به نظر می‌رسد و مشخص نیست سود این فاصله زیاد نصیب چه کسانی می‌شود، اما حالا اختلاف‌نظر بین مسئولان هم به آن اضافه شده و برخی دلالان و واسطه‌های زیاد را عامل گرانی دانسته و برخی دیگر نیز انگشت اتهام را به سوی تولید و کمبود آن نشانه می‌روند، اما گرانی ادامه‌دار گوشت به زیان مردم تمام می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۲۰ بهمن ساعت 14:53

به گزارش خبرنگار ایسنا، طی چند سال اخیر قیمت دام زنده بین کیلویی 9000 تا 12 هزار تومان در نوسان بوده، اما در همین بازه زمانی هر کیلوگرم انواع گوشت قرمز با فاصله چند برابری بین 30 هزار تومان تا بعضا حدود 40 هزار تومان به مردم عرضه می‌شود که البته این گرانی باعث شد تا قدرت خرید مردم برای گوشت قرمز و میزان مصرف آن کاهش یابد و مردم به مصرف گوشت مرغ متمایل‌تر شوند.

البته طی هفته گذشته نیز قیمت گوشت قرمز با گرانی تازه‌ای مواجه شد و بر اساس گزارش میدانی خبرنگار ایسنا، انواع گوشت قرمز نسبت به مدت مشابه ماه گذشته روند افزایشی پیدا کرده است؛ به طوری که هر کیلوگرم گوشت گوساله درجه یک به طور متوسط کیلویی 34 هزار تومان در مغازه‌های سطح شهر عرضه می‌شود. همچنین گوشت گوسفندی درجه یک به طور متوسط 35 هزار تومان فروخته می‌شود و در برخی نقاط شهر تا کیلویی 38 هزار تومان هم قابل مشاهده است.

علی اصغر ملکی - رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی - دلایل افزایش قیمت گوشت را کاهش قیمت جهانی پوست گوسفندی و صادرات بالای مجاز و غیرمجاز دام از کشور دانست و گفت: قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی شقه بدون دنبه 33 تا 34 هزار تومان است و مردم حتما برای خرید گوشت باید به واحدهای دارای پروانه مراجعه کنند.

وی افزود: همه ساله و در این ایام دام هایی که برای مصرف در نظرگرفته می‌شود رو به اتمام می‌رود و بره‌های متولد شده نیز در اواخر اسفند و اوایل سال آینده می‌توانند وارد چرخه مصرف شوند؛ بنابراین با کمبود و به دنبال آن افزایش قیمت مواجه هستیم.

این در حالی است که حسین نعمتی - رئیس اتحادیه مرکزی دامداران - معتقد است: صادرات دام زنده با سخت‌گیری‌های بسیار از سوی سازمان دامپزشکی مواجه است و به هیچ وجه نمی‌تواند آنقدر صادر شود که افزایش قیمت گوشت را باعث شود و دلالان، عامل اصلی گرانی گوشت هستند که سازمان حمایت باید با آنها برخورد کند.

وی در این باره به خبرنگار ایسنا گفت: چگونه است که در ماه گذشته کاهش 2000 تومانی دام زنده در دامداری هیچ تاثیری روی قیمت گوشت قرمز نگذاشت اما دلالان به دنبال بهانه برای افزایش قیمت این محصول هستند، چراکه آنها با قیمت گوشت هرگونه که بخواهند به نفع خود و به زیان مردم بازی می‌کنند.

و جالب‌تر از همه اینکه با وجود اعتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی بخش کشاورزی که یکی از عوامل گرانی قیمت محصولات کشاورزی از مبداء تولید تا بازار مصرف وجود دلالان و واسطه‌های زیاد و غیر ضرور می‌دانند، مصیب محمدیان شمالی - معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان - تصریح کرد که نمی‌توان افزایش قیمت گوشت در یک‌ماه اخیر را به آنها نسبت داد بلکه کاهش عرضه از مهم‌ترین دلایل گرانی است.

در این میان مشخص نیست چه شخص یا اشخاصی عامل گرانی گوشت قرمز هستند و بالاخره مردم برای یافتن علت این گرانی که تنها متضرر اصلی آن هستند باید سراغ کمبود تولید و افزایش صادرات مازاد دام زنده بروند یا دلالان؟!

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هااختلاف , قیمت , گوشت , تولید , بازار ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 اختلاف نجومی قیمت گوشت از تولید تا بازار ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۰ بهمن


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: