مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2467     

اراضی کشاورزی سنددار می‌شوند

ایسنا
رئیس سازمان امور اراضی کشور از سنددار شدن اراضی کشاورزی خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۱۰ اسفند ساعت 16:21

 قباد افشار در گردهمایی سراسری ویژه رؤسای ادارات حقوقی و دبیر هیأت‌های نظارت سازمان‌های جهاد کشاورزی کشور که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، دبیران هیات‌های نظارت و کار‌شناسان حقوقی سازمان‌های جهاد کشاورزی سراسر کشور، معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی قزوین و شهرستانهای تابعه و مدیر امور اراضی استان در سالن باغستان برگزار شد، افزود: حفظ منابع پایه و امنیت غذایی دو رسالت مهم و اساسی جهاد کشاورزی است.

 

وی مدیریت زمین، مدیریت منابع و نهاده، مدیریت بر تنظیم بازار، اقتصاد کشاورزی و مدیریت بر الگوی کشت را از رکن‌های امنیت غذایی برشمرد.

 

رئیس سازمان امور اراضی کشور با اشاره به اهمیت و حفظ اراضی کشاورزی و کاربری آن و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز اظهار کرد: از بین بردن غیرمجاز اراضی کشاورزی منجر به نابودی تولیدات کشاورزی و غذایی کشور می‌شود.

 

وی با اشاره به وجود ۱۶۴ میلیون هکتار زمین در کشور تصریح کرد: تنها ۲۵ درصد از این اراضی یعنی ۳۰ میلیون هکتار ویژه کشاورزی و سکونت بوده که از این میزان نیز ۱۰ میلیون هکتار به شهر‌ها و روستا‌ها، راه‌‏‌ها و مسیر‌ها اختصاص یافته است.

 

افشار با بیان اینکه 11/5 درصد از مساحت کل کشور قابل کشاورزی است، گفت: وظیفه ما این است که برای حفظ و نگهداری این میزان از اراضی کشاورزی تلاش کنیم چون با محدودیت منابع آب، امکان افزایش اراضی کشاورزی و تبدیل سایر اراضی به کشاورزی می‌سر نیست.

 

وی یکی از معضلات موجود در امور اراضی کشور را تغییر کاربری غیرمجاز اراضی برشمرد و افزود: مرغوب‌ترین زمین‌های کشاورزی در مناطق مستعد در دسترس افراد سودجو و خواسته‌های ‌غیرضروری آنان واقع شده است.

 

به گفتهٔ رئیس سازمان امور اراضی کشور تشکیل یگان ویژه حفظ کاربری اراضی در استان‌های کشور می‌تواند به نوعی مشکل را مرتفع و ساماندهی کند.

 

وی با بیان اینکه در هیات‌های نظارت باید واگذاری‌ها به درستی هدایت شود خاطرنشان کرد: وجود یک نظام اطلاعات جغرافیایی دقیق و مدون از اراضی ملی و واگذاری‌ها سبب مشخص شدن مسیر درست کار می‌شود.

 

افشار تعیین تکلیف اراضی مردم و مالکیت آن‌ها از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان برشمرد و خاطرنشان کرد: ابزار نظارت در کنار ابزار مرجع واگذاری و اختیارات دیگر می‌تواند در اجرای موفق طرح نقش بسزایی داشته باشد.

 

وی خارج شدن واگذاری اراضی از متقاضی محور به برنامه محور، ایجاد بانک اطلاعات و الکترونیکی کردن آن، مشخص کردن واگذاری‌ها بر روی نقشه و چرخش فضای اطلاعاتی بین مراجع واگذار کننده را از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان برشمرد.

 

این مقام مسوول اظهار امیدواری کرد: با سیاست‌گذاری و برنامه ریزی مناسب و دقیق، توجه به ظرفیت‌های تولید، رفع موانع و کاستی‌ها و تسهیل امور کشاورزی بتوان گام‌های اساسی در راستای رشد و توسعه بیشتر بخش کشاورزی برداشت.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هااراضی , کشاورزی , سنددار ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 اراضی کشاورزی سنددار می‌شوند ۱۳۹۲ شنبه ۱۰ اسفند


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: