مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4236     
رئیس اداره جهاد کشاورزی ارم خبر داد

ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت به دامداران بخش ارم دشتستان

فارس
رئیس اداره جهاد کشاورزی ارم از ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت به دامداران بخش ارم دشتستان خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ دي ساعت 13:26

 محمد غضنفریان در دیدار با کشاورزان بخش ارم دشتستان اظهار داشت: بخش ارم نقش بسیار مهمی در حوزه کشاورزی استان دارد و از اراضی مستعد و ارزشمندی برخوردار است.

 
وی افزود: توجه به زیرساخت‌های کشاورزی منطقه مورد توجه و تاکید مسئولان قرار دارد و امیدوار هستیم با تلاش بیشتر به اهداف مورد نظر برسیم.
 
رئیس اداره جهاد کشاورزی ارم خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی 1200 متر لوله برای انتقال آب به منطقه نیاز احتیاج داریم و 700 متر کانال فرسوده موجود است که احتیاج به ترمیم دارد.
 
غضنفریان از ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت به دامداران بخش ارم دشتستان خبر داد و تصریح کرد: ارائه این تسهیلات از مهم‌ترین نیازهای دامداران است.
 
وی گفت: تامین داروی دام و اجرای سیستم آبیاری تحت فشار نیز از مهم‌ترین درخواست‌های کشاورزان و دامداران روستاهای بخش ارم است.
 
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: پیگیری روستاهای محروم و دور افتاده از مهم‌ترین وظایف مسئولین است که باید همواره به آن توجه داشته باشیم.
 
حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد در ارتباط با مشکل راه روستا افزود: در سال آینده در اعتبارات شهرستانی گنجانده خواهد شد تا کار زیربنایی و تکمیل آن انجام شود.
 
این نماینده مجلس تصریح کرد: پیگیر برطرف کردن امکانات ورزشی در روستاها خواهم بود و به همین منظور دیوار حفاظتی جاده در سال آینده جزو اولویت‌های بخش ارم قرار دارد.
 
وی یادآور شد: مشکل آب شرب تعدادی از روستاها را با احداث یک آب انبار حل خواهیم کرد و بقیه مشکلات روستاها را نیز به طور جدی پیگیری خواهیم کرد.
 
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتسهیلات , ارزان‌قیمت , دامداران , دشتستان ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: