9:38 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 543     
یک کارشناس در واکنش به طرح اجاره زمین کشاورزی به عرب ها؛

ارائه دهندگان این طرح، صورت مسئله را اشتباه متوجه شده اند

فاضلاب تولیدی در تهران توان آبیاری بیش از 50 هزار هکتار زمین کشاورزی را دارد، اما اجرای این طرح سرمایه زیادی لازم دارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۲۲ تير ساعت 13:37

 مهندس احمد ناجی زواره دبیر اجرائی جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج ضمن بیان این مطلب گفت: در حدود 20 سال پیش، از سوی کشور کانادا به ایران طرحی ارائه شد که طبق آن، کانادایی‌ها فاضلاب شهری تهران را درست کرده و در عوض زمین‌های جاده قم - تهران را برای کشاورزی اجاره کنند.


وی افزود: فاضلاب تولیدی در تهران توان آبیاری بیش از 50 هزار هکتار زمین کشاورزی را دارد، اما اجرای این طرح سرمایه زیادی لازم دارد.
ناجی در مورد طرح اولیه که توسط کانادا و برخی کشورهای عربی ارائه شده یود، گفت: تفکر این بود که فاضلاب شهری تهران را به گونه ای تسویه کنند که آب آن برای کشاورزی قابل استفاده باشد و در عوض زمین‌های منطقه تهران تا قم را برای کار کشاورزی اجاره کرده و سود کار را برای خود بردارند.
وی ادامه داد: تفکر فوق خوب بود اما اینکه قرار باشد زمین‌های کشاورزی قابل استفاده را به کشورهای دیگر اجاره بدهیم، بسیار غیر کارشناسی است.
دبیر اجرائی جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران دلایل مخالفت خود با اجاره دادن زمین به غیر ایرانی‌ها را این طور بیان کرد: در ایران بسیاری از فارغ‌التحصیلان کشاورزی بیکار هستند و البته جویای کار، بنابراین تا زمانی که خودمان نیروی متخصص و بی کار داریم نباید به فکر اجاره دادن زمین‌های کشاورزی به غیر باشیم.
وی افزود: فکر می‌کنم دوستان صورت مسئله را اشتباه بیان کرده‌اند زیرا این کار با اهداف دیگری در 20 سال پیش دنبال می‌شد و اساساً قرار نبود بدون ورود تکنولوژی به کشور، معامله ای صورت گیرد.                    

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هااجاره ,زمين کشاورزي,عرب ها, ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: