مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4642     

ازسرگیری صادرات آبزیان به روسیه/ گواتر شهر پرورش میگو می‌شود

رییس سازمان شیلات از صید و پرورش حدود 35 هزار تن میگو تا پایان امسال خبر داد و گفت: براساس قرار‌داد‌های منعقد شده بین صادر‌کنندگان ایرانی و روسی، صادرات انواع آبزیان از جمله میگو به روسیه در ماه جاری از سر گرفته می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۵ مرداد ساعت 13:08

 حسن صالحی - معاون وزیر جهاد کشاورزی - در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: سال گذشته حدود 30 هزار تن میگوی پرورشی و دریایی برداشت شد که پیش‌بینی می‌شود میزان آن در سال جاری به حدود 35 هزار تن برسد. همچنین میزان صادرات میگو در سال گذشته حدود 12 هزار تن بود که با توجه به وضعیت بازار بین‌المللی و کاهش نسبی قیمت آن، نمی‌توان برآورد دقیقی از میزان صادرات این محصول ارائه کرد.

 
وی افزود: قیمت انواع میگو در بازار جهانی حدود شش درصد کاهش یافته است که صادر‌کنندگان می‌توانند با مدیریت صادرات این محصول، ارز‌آوری آن را مدیریت کنند.
 
رییس سازمان شیلات با اشاره به اینکه سال گذشته حدود 30 هزار تن میگو به روسیه صادر شد، اعلام کرد: براساس قرار‌داد‌های منعقد شده بین صادر‌کنندگان محصولات شیلاتی ایران با روسیه، امسال نیز آبزیان ایرانی در ماه جاری به این کشور صادر می‌شوند.
 
صالحی ادامه داد: برنامه‌ریزی‌ها برای صادرات انواع محصولات شیلاتی به روسیه حدود 10 هزار تن بوده که پیش‌بینی می‌شود حدود 5000 تن آن به میگو اختصاص یابد و البته با آغاز صادرات میگو به این کشور بازار صادراتی میگوی ایرانی نیز بهبود پیدا می‌کند.
 
آغاز صید میگوی بوشهر با باز شدن دریا!
وی اظهار کرد: در حال حاضر در آستانه صید میگوی بوشهر و بخشی از استان خوزستان که دارای صید مشترک هستند قرار داریم و پیش از این با مشارکت صیادان تشکل‌های صیادی، طرح دریابست را برای بهبود کمی و کیفی صید میگو اجرا کردیم.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این‌که این طرح با همکاری همه دستگاه‌های متولی از جمله استانداری، یگان‌های انتظامی و غیره اجرا شد، افزود: طرح دریابست در واقع ممنوعیت تردد شناورها حدود یک ماه قبل از آغاز فصل صید در منطقه برداشت میگو است که می‌تواند به سایز مناسب و بهبود کمی و کیفی میگوی برداشت شده کمک کند.
 
صالحی ادامه داد: تا چند روز آینده صید قایق‌ها در منطقه بوشهر آغاز می‌شود و پس از چند روز نیز صید لنج‌ها شروع می‌شود. همچنین از نظر بیماری و مشکلات صیادی در این زمینه تاکنون هیچ گزارشی اعلام نشده است.
 
وی با اشاره به این‌که امیدواریم این طرح در استان هرمزگان نیز اجرایی شود، گفت: در زمینه‌ میگوی پرورشی تاکنون حدود 6000 هکتار از مزارع زیرکشت رفتند و با توجه به اینکه سال گذشته 7000 هکتار از مزارع پرورشی میگو فعال بودند، در تلاشیم بتوانیم سطح زیرکشت میگو در سال جاری را به حدود 8000 هکتار برسانیم.
 
رییس سازمان شیلات عنوان کرد: ذخیره‌سازی همچنان ادامه دارد و برداشت در هرمزگان (منطقه میناب) آغاز شده که تاکنون 900 تن میگو نیز برداشت شده است و تا چند روز آینده نیز برداشت میگو از 180 هکتار مزارع پرورشی استان سیستان‌ و بلوچستان آغاز می‌شود.
 
گواتر "شهر پرورش میگو" می‌شود
صالحی همچنین در خصوص امنیت پرورش‌دهندگان میگو در سایت گواتر گفت: سایت گواتر یکی از بهترین سایت‌های پرورش میگو در دنیاست که می‌تواند با حضور فعال‌تر پرورش‌دهندگان به عنوان "شهر پرورش میگو" شناخته شود.
 
وی با بیان این‌که امنیت سایت گواتر بسیار بهتر از سال‌های گذشته شده است، اظهار کرد: گرچه ممکن است علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته و استقرار همه دستگاه‌های متولی از جمله اداره شیلات، دامپزشکی، یگان حفاظت، نیروی انتظامی و غیره مشکلات امنیتی مانند سرقت به صورت موردی و معدود به وجود آید اما یکی از برنامه‌های سازمان شیلات در سایت گواتر، فعال‌ کردن همه مزارع پرورشی است، چرا که حضور گسترده پرورش‌دهندگان می‌تواند بهترین مولفه‌ امنیت‌بخش در این منطقه باشد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , آبزیان , روسیه , پرورش میگو ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: