مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 739     
مهمترین مشکل دامداری های کشور؛

استفاده از جیره غذایی غیر استاندارد است

موج
تولید هر کیلو شیر برای دامداران بیش از 1000 تومان هزینه دارد و این شیر به قیمت 960 تومان توسط دولت خریداری می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۲ مرداد ساعت 13:24

 دکتر علی ایرانپور عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که در بحث تولید شیر در دامداری های کشور چند مشکل وجود دارد که شاید مهمترین آن، جیره غذایی دام باشد، گفت: جیره غذایی در بیشتر دامداری های کشور از جمله در دامداری های سنتی استاندارد نیست و سعی می شود با کمترین هزینه ممکن در تغذیه دام، سود را افزایش دهند.


عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به وجود سموم خطرناک در برخی از تولیدات دامی مانند آفلاتوکسین در شیر، گفت: نظارت بر دامداری ها وظیفه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور است و البته این نظارت باید همراه با فرهنگ سازی اتفاق بیفتد.
وی تصریح کرد: ما نمی توانیم اعلام کنیم به علت وجود سم آفلاتوکسین در شیر تولید شده برخی از دامداری ها، مصرف شیر را متوقف کنید بلکه باید ابتدا در جامعه فرهنگ سازی کرد و به دنبال آن با دامداری های متخلف برخوردی سازنده برای رفع این مشکل صورت داد.


ایرانپور در مورد مشکل قیمت خرید شیر از دامدار داخلی گفت: تولید هر کیلو شیر برای دامداران بیش از 1000 تومان هزینه دارد و این شیر را به قیمت 960 تومان به دولت تحویل داده تا از آن طریق به کارخانه های لبنیات فروخته شود و این زمان با احتساب زمان طولانی پرداخت پول به دامداران خود یک مشکل است و البته به جای سود تنها یک ضرر برای دامدار به حساب می آید.


وی افزود: به علت اینکه پول مناسبی از قبل فروش شیر به دامدار نمی رسد، تولید کننده، جیره غذایی دام را هر چه ارزان تر در نظر گرفته و این بدان معنی است که درصد آلودگی محصول تولیدی در برخی از دامداری ها بسیار بالا می رود.
نماینده مردم مبارکه در مجلس ادامه داد: استفاده از جیره غذائی ضعیف و غیر استاندارد، در چربی شیر نیز تاثیر دارد و این کمبود چربی شیر در صنایع وابسته به شیر مثل تولید کره اثر مستقیم داشته و کشور را به واردات این محصول نیازمند کرده است.


وی خاطرنشان کرد: متاسفانه دیده می شود که برخی از دامداری ها که مشکل جیره غذایی را ندارند، خود چربی شیر را جدا کرده و عملا شیر را بدون چربی لازم وارد بازار می کنند.
ایرانپور تاکید کرد: تمام این اشکالات ریشه در مشکل نظارت در بخش کشاورزی دارد و اگر نظارت قوی تر شود و متولیان به مسئولیت های خود عمل کنند ، مشکلات این بخش نیز مرتفع خواهد شد.                    

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب ها دامداري , جيره غذايي , غير استاندارد , شير , ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 استفاده از جیره غذایی غیر استاندارد است ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: