مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4367     

استفاده مردم شمال کشور از شیر ورامین/ تولید ۹۱هزار تن شیر در سال

مهر
شهرستان ورامین به عنوان قطب کشاورزی و دامپروری استان تهران با تولید بیش از ۹۱۲۵۰ تن شیر در سال، رتبه برتر استان تهران را از آن خود کرده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۵ اسفند ساعت 14:34

 شهرستان ورامین اگرچه در زمینه های مختلف دامی و کشاورزی به عنوان یکی از قطب های مهم و شاید مهمترین قطب استان تهران به حساب می آید اما توانمندی این شهرستان در برخی حوزه ها، ضرورت توجه هر چه بیشتر مسئولان و فعالان بخش کشاورزی و دامپروری را به ورامین گوشزد می کند.

 
امروز یکی از برنامه های مهم دولت بویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزایش میزان سرانه مصرف شیر و مواد لبنی در میان مردم بویژه کودکان و سالمندان است و در این راستا هزینه های گزافی نیز به صورت سالیانه به این امر اختصاص پیدا می کند.
 
کسب رتبه برتر ورامین در تولید شیر در استان تهران
 
وزارت جهاد کشاورزی نیز بر اساس سیاست های دولت و وزارت بهداشت برای افزایش مصرف شیر در میان مردم، برنامه های متعددی را برای گسترش واحدهای دامپروری شیری در سطح کشور به اجرا درآورده است و در این راستا تلاش می کند تا سرمایه گذاران بیشتری را به این حوزه وارد سازد.
 
شهرستان ورامین به عنوان قطب کشاورزی و دامپروری استان تهران امروز رتبه برتر تولید شیر در استان را از آن خود کرده است به طوری که در چند روز اخیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور تشویق فعالان این عرصه و بازدید از مراکز دامپروری شیری ورامین و پیشوا به این دو شهرستان سفر کرد.
 
 
 
تقدیر وزیر بهداشت از تلاش های دامپروران در ورامین
 
دکتر قاضی زاده هاشمی در این سفر ضمن تقدیر از فعالان بخش دامپروری برای تولید مواد گوشتی و لبنی با اشاره به ضرورت حمایت هر چه بیشتر دولت از فعالان این عرصه به اهمیت مصرف شیر برای ارتقای سطح سلامت جامعه اشاره و اظهار داشت:  کار شما در تولید محصولات دامی موثرترین فعالیت در کشور است، چرا که کشور نیازمند فعالیت موثر و جدی افراد در بخش های تولیدی و سرمایه گذاری برای رونق صنعتی و اقتصادی است
 
امروز شهرستان ورامین از پتانسیل و ظرفیت های بالایی در زمینه تولید محصولات لبنی برخوردار است و در صورت حمایت مسئولان و ایجاد امکانات و زیر ساخت های لازم برای سرمایه گذاران و برگزاری کلاس های آموزشی برای بهینه سازی مصرف تولید می توان، آینده ای روشن را برای این بخش از صنعت دام ورامین متصور شد.
 
۲۰۵ واحد دامپروری شیری در ورامین فعال هستند
 
محمد حسین تاجیک رییس جهاد کشاورزی شهرستان ورامین در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه های گسترده جهاد کشاورزی برای گسترش تولید و حمایت از سرمایه گذاران اظهار داشت: امروز بیش از دو هزار واحد دامپروری در سطح شهرستان ورامین مشغول به فعالیت هستند.
 
رییس جهاد کشاورزی شهرستان ورامین افزود: از دو هزار واحد دامپروری فعال در منطقه ورامین بیش از ۱۰۰۹ واحد پرواری بوده و ۱۹۴ واحد نیز واحد گوسفندی و بزی محسوب شده و بیش از ۲۰۵ واحد نیز شیری می باشند.
 
 
 
وی ادامه داد: خوشبختانه ۲۰۵ واحد دامپروری شیری شهرستان ورامین در زمینه تولیدی از قابلیت و توانمندی بسیار بالایی برخوردار بوده و هستند و در مقاطع مختلف مورد تجلیل مسئولان استانی و کشوری قرار گرفته انند که این امر مایه مباهات است.
 
شیر ورامین به کارخانجات مختلف ارسال می شود
 
تاجیک اضافه کرد: امروز شهرستان ورامین با تولید بیش از ۹۱۲۵۰ تن شیر در طول سال به عنوان قطب تولید این محصول و جز شهرستان های برتر در استان تهران محسوب می شود که با حمایت گسترده از سرمایه گذاران می توان این میزان را نیز افزایش داد.
 
وی عنوان کرد: شیر ورامین از کیفیت خوبی برخوردار است به همین خاطر  کارخانجات تولید مواد لبنی مشتری شیرهای این شهرستان بوده و حتی قسمتی از تولیدات نیز به شمال کشور ارسال می شود.
 
گزارش: فهیمه سادات محمودی
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشیر , ورامین , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: