مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2273     

اظهار تاسف حجتی از واردات بیش از حد محصولات کشاورزی

ایسنا
وزیر جهاد کشاورزی ضمن درخواست کمک از کشاورزان نمونه برای الگو شدن در جامعه کشاورزی و حل مشکلات این بخش گفت: متاسفانه غفلت‌ها، نارسایی‌ها و مشکلات باعث شده در سال‌های اخیر بیشترین واردات محصولات کشاورزی را علیرغم محدودیت‌ها داشته باشیم اما می‌توان با حضور و مشارکت کشاورزان، نظام قبل، حین و پس از تولید را ساماندهی کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ سه شنبه ۱۵ بهمن ساعت 15:37

 محمد حجتی در بیست و هشتمین دوره تجلیل از تولیدکنندگان بخش کشاورزی خطاب به کشاورزان اظهار کرد:‌ علیرغم همه نامهربانی‌هایی که از مسئولان دیده‌اید دست ما به سمت همه شما کشاورزان به ویژه کشاورزان نمونه دراز است تا بتوانیم با همت و حضور شما مشکلات بخش کشاورزی را حل کنیم.

 

وی افزود: تنها راه برون رفت از مشکلات بخش کشاورزی و رسیدن به اهداف تعیین شده برنامه‌های توسعه کشور به همکاری و همیاری کشاورزان نمونه و جامعه کشاورزی نیاز داریم تا در همه بخش‌های کشاورزی از خدمات قبل از تولید تا نظام تولید و خدمات پس از آن حضور داشته باشند.

 

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد:‌ همه تلاش و دغدغه مسئولان کنونی حل مشکلات کشاورزان و بخش کشاورزی است تا شما که در میدانی نابرابر با تلاش‌های خود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بخش کشاورزی ایران را ثابت کرده‌اید ناامید نباشید اما اگر شما به عنوان کشاورزان نمونه بتوانید الگوی جامعه بخش کشاورزی باشید بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

 

حجتی افزود: به عنوان مثال اگر متوسط عملکرد چغندرقند یا هر محصول کشاورزی دیگر به یک سوم یا یک دوم رکوردهای تولیدکنندگان نمونه برسد مشکلات بسیاری از بخش کشاورزی حل می‌شود.

 

 

ضرورت به‌کارگیری نخبگان و خبرگان کشاورزی

 

 

وی تاکید کرد: برای حل مشکلات کشاورزان چاره‌ای جز استمداد از نخبگان و خبرگان بخش کشاورزی که همان تولیدکنندگان برتر این بخش هستند نداریم چرا که در دنیای امروز کشورهایی که در عرصه‌های کشاورزی خود مشکلات چندانی ندارند به این بخش بیش از پیش توجه کرده‌اند و برای تولید ملی و تامین امنیت غذای خود بی تفاوت نبوده‌اند.

 

وزیر جهاد کشاورزی گفت:‌ کشورهای توسعه یافته مانند اروپای غربی‌، آمریکای شمالی و ... تراز وارداتشان به حدود صفر رسیده است؛ شاید محصولی را به دلیل شرایط اقلیمی نتوانند تولید کنند اما کالای دیگر بیش از نیازشان تولید می‌کنند تا با صادرات آن بتوانند تراز تجاری خود را سامان دهند و امنیت غذایی‌شان را به حدود صد درصد نزدیک کنند.

 

حجتی ادامه داد: به عنوان مثال ژاپن جزو کشورهایی است که با جمعیت فراوان و محدودیت اراضی برای تولید محصولات کشاورزی مواجه است اما هیچ گاه غافل از اهمیت بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی با تکیه بر تولید داخل نبوده است.

 

 

شکستن انحصارها با مشارکت کشاورزان

 

 

وی اظهار کرد:‌ هیچ یک از مسئولان و بدنه دولت و وزارت جهاد کشاورزی به دنبال انحصار در بخش کشاورزی یا انحصار در پشتیبانی از نیازمندان کشاورزان نیستند چرا که باید به کشاورزی و تولید به عنوان یک زنجیره نگاه کرد و دیگر نمی‌توان مانند کشاورزی معیشتی گذشته‌های دور به نظام‌ها و سیستم‌های قبل، حین و پس از تولید بی تفاوت بود چرا که در کشاورزی معیشتی گذشته کشاورزان تولیدشان عمدتا خود مصرفی بود اما امروز هر چه به سمت کشاورزی اقتصادی‌تر پیش می رویم مشکلات بازار پس از تولید و خدمات قبل و بعد از آن بیش از پیش خود را نشان می دهد.

 

وزیر جهاد کشاورزی افزود: اگر کشاورزان در همه بخش‌های تولید از خدمات قبل از آن تا مراحل تولید، خدمات پس از آن و بازار محصولات کشاورزی مشارکت داشته باشند دیگر انحصاری وجود نخواهد داشت تا از آن انتقاد کنند کشاورزان مجبور نیستند به دنبال فروش شیر خود به کارخانه‌های لبنی باشند چرا که خود می توانند کارخانه لبنی احداث کنند.

 

 

مقابل تغییر کاربری اراضی می‌ایستیم

 

 

حجتی تصریح کرد: به دلیل برخی سیاست‌های غلط و نظام های بروکراسی نادرست گذشته خاک به عنوان سرمایه عظیم حاصلخیز و غیر قابل تجدید تغییر کاربری داده می‌شود و علیرغم وجود قانون ممانعت از تغییر کاربری اراضی کشاورزی عده‌ای سوداگر و سودجو قانون را دور می زنند و اراضی کشاورزی را تغییر کاربری می دهند.

 

وی گفت: تغییر کاربری این نیست که کشاورزی می خواهد در زمین و یا باغ خود سردخانه یا انبار برای محصول کشاورزی‌ یا تجهیزاتش احداث کند تغییر کاربری اراضی همان ویلاسازی‌هایی است که در اراضی کشاورزی دیده می‌شود که کران تا کران سنگ چین شده و پیداست که چه اتفاقی در آینده خواهد افتاد مشکل ما با تغییر اراضی کشاورزی همان مستطیل‌هایی است که زمین‌های کشاورزی را از گردونه تولید خارج می کند و در برابر آن به شدت حساس هستیم.

 

وزیر جهاد کشاورزی ضمن اعلام آمادگی برای استمداد از کشاورزان و خبرگان بخش کشاورزی در راستای حل مشکلات این بخش از نارسایی‌ها، نامهربانی‌ها و تنگناهای کنونی این بخش عذرخواهی کرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتاسف , حجتی , واردات , محصولات کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 اظهار تاسف حجتی از واردات بیش از حد محصولات کشاورزی ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۵ بهمن


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: