مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4014     
معاون وزیر کشاورزی

اعلام آمادگی وزارت کشاورزی برای واگذاری وظایف به تشکل‌ها

ایسنا
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس قانون افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی موظف است که آن بخش از وظایف خود را که جزو وظایف تصدی‌گری است (به غیر از وظایف حاکمیتی) به تدریج به بخش خصوصی توانمند، تشکل‌ها و اتحادیه‌ها واگذار کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۳ دي ساعت 08:59

 عبدالمهدی بخشنده اظهار کرد: در این راستا وزارت جهاد کشاورزی به غیر از واگذاری بازار روغن نباتی به انجمن صنفی روغن نباتی پس از انجام بررسی‌ها اعلام کرد: اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی که توانمندی پذیرش مسئولیت تنظیم بازار داخلی و خارجی یک محصول کشاورزی را دارند، می‌توانند نسبت به دریافت وظایف آن به وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد دهند.

 
بخشنده ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی برای اولین بار تنظیم بازار تخم مرغ را به اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار واگذار کرد و اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی که بخواهند در بخش‌های مختلف کشاورزی قبول مسئولیت کنند به شرط توانمند بودن و در رقابت نبودن با دیگر اتحادیه‌های موازی می‌توانند در قالب این قانون قرار بگیرند.
 
وی با بیان اینکه به عنوان مثال اتحادیه‌های مختلف و موازی در حوزه دامپروری وجود دارد که کار را برای وزارت جهاد کشاورزی جهت واگذاری وظایف تصدی‌گری به بخش خصوصی سخت می‌کند، اظهار کرد: در زمینه شکر علی‌رغم این که همچنان صنایع و کارخانجات شکر تحت اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند، عملا انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر تنظیم بازار این محصول را بر عهده دارند و با همکاری تنگاتنگ با وزارت جهاد کشاورزی دارد، تنظیم بازار این محصول انجام می‌شود.
 
به گزارش ایسنا، در ماده5 و 6 قانون افزایش بهره‌وری که مرداد ماه سال 1389 توسط رییس جمهور وقت به وزارت جهادکشاورزی ابلاغ شده، آمده است :" در قالب سیاست‌های حاکمیتی ابلاغی از سوی وزارت جهاد کشاورزی، بهره‌برداران بخش کشاورزی و منابع طبیعی مجاز به تأسیس تشکل‌های صنفی و اتحادیه‌های مرتبط منطقه‌ای و یا کشوری در زیر بخش‌های مختلف کشاورزی و منابع طبیعی و ثبت آن در مراجع ذی صلاح خواهند بود."
 
همچنین " دولت مکلف است وظایف تصدی‌گری خود در خصوص اقدامات اجرایی خریدهای تضمینی، تهیه و توزیع کلیه نهاده‌های تولید، اقدامات اجرایی خرید، انبارداری و توزیع اقلام موردنیاز تنظیم بازار، اداره کشتارگاه‌ها، آزمایشگاه‌های گیاهی و دامی (به جز آزمایشگاه‌های مرجع به تشخیص وزارت جهاد کشاورزی و تصویب هیأت وزیران)، انبارها، سیلوها، سردخانه‌ها، صنایع تبدیلی و تکمیلی، امور اجرایی آموزشی، ترویجی و بیمه‌گری را متناسب با وظایف و اختیارات هر تشکل، به تشکل‌های موضوع مواد (2) و (5) این قانون، مطابق با قوانین و مقررات مربوط واگذار نماید".
 
البته قانون‌گذاران در تبصره‌های همین مفاد قانونی نیز به مسئولان دولت متذکر شده‌اند که " دولت موظف است تا استقرار کامل این تشکل‌ها و توانمندسازی آن‌ها، حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم از آن‌ها را به عمل آورد و به منظور حمایت از بهره برداران و مصرف کنندگان و شفافیت قیمت‌ها و ایجاد تعادل در بازار محصولات و تولیدات کشاورزی، خرید و فروش نهاده‌ها و محصولات تولیدی، در صورت امکان از طریق شرکت در بورس کالا معامله کند".
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: