5:10 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4808     
با حضور وزیر جهاد کشاورزی

افتتاح بزرگترین مرغداری استان سمنان

وزیر جهاد کشاورزی در سفر یکروزه خود به سمنان، با حضور در منطقه فرودگاه این شهر بزرگترین واحد پرورش مرغ تخمگذار استان را افتتاح کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ جمعه ۱۳ شهريور ساعت 09:25

 محمود حجتی ظهر پنج شنبه و در راس هیئتی پس از استقبال توسط استاندار سمنان و سفر به گرمسار و ایوانکی، وارد سمنان شد و مرغداری ۱۸۰ قطعه ای تخمگذار با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان و ظرفیت تولید دو هزار و ۵۹۰ تن تخم مرغ در هر دوره و اشتغال مستقیم ۲۰ نفر را افتتاح کرد.

 
این مرغداری واقع در منطقه فرودگاه شهر سمنان، در زمینی به مساحت سه هزار و ۵۰۰ متر مربع و با تجهیز تمامی دستگاه های اتوماتیک با هدف خودکفایی تولید تخم مرغ، اشتغال زایی طرح های صنعتی، امنیت غذایی و حمایت از تولید درون استانی به بهره برداری رسید.
 
باغ ۱۲ هکتاری زیتون سمنان دومین مقصد وزیر جهاد کشاورزی در سفر یکروزه به این شهرستان بود این باغ پرورش زیتون بیش از شش هزار و ۴۰۰ اصله نهال زیتون را در خود جای داده است و هدف از ایجاد آن اشاعه فرهنگ تغییر الگوی کشت به سوی محصولات کم آب عنوان شده است.
 
افزایش چشمگیرکاشت زیتون در استان سمنان
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در خلال این بازدید درباره این باغ زیتون، گفت: با برنامه‌ریزی‌های مدون صورت گرفته، سالانه به طور متوسط حدود ۵۰۰ هکتار به سطح زیرکشت محصول زیتون در استان افزوده می‌شود و تلاش شده تا با اجرای سامانه‌های آبیاری نوین، درصد مصرف آب و بهره‌وری آن نیز در باغات زیتون افزایش یابد.
 
سید حسن میرعماد با اشاره به برنامه های جهاد کشاورزی در افزایش تولید زیتون در استان، بیان داشت: سیاست های مبتنی بر تغییر الگوی کشت همواره مورد حمایت سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان قرار داشته است.
 
وی در خاتمه افزود: سطح زیر کشت محصول زیتون در استان سمنان بر اساس آمارهای موجود، بیش از پنج هزار هکتار بوده و در راستای توزیع نهال زیتون استاندارد در استان نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامرغداری , وزیر جهاد کشاورزی , سمنان ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 افتتاح بزرگترین مرغداری استان سمنان ۱۳۹۴ جمعه ۱۳ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: