5:16 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4788     

افتتاح نخستین مزرعه پرورش ماهی قزل‌آلای شرق کشور در مشهد

فارس
مدیرکل شیلات و امور آبزیان اداره‌کل جهادکشاورزی خراسان رضوی از افتتاح نخستین مزرعه پرورش ماهی قزل‌آلای شرق کشور در بابارمضان کلات با ظرفیت تولید 250 تن در سال خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۹ شهريور ساعت 14:27

 محمدرضا مهدی‌زاده با اشاره به اینکه در سال گذشته میزان تولید ماهی در خراسان رضوی 55 هزار و 870 تن بوده است، اظهار کرد: خراسان رضوی در سه ماه نخست امسال یک‌هزار تن تولید ماهی داشته است.

 
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته قزل‌آلا و کپورماهیان رتبه نخست و دوم تولید ماهی را به خود اختصاص داده‌اند، تصریح کرد: در سال گذشته 4 هزار و 606 تن ماهی قزل‌آلا و یک‌هزار و 264 کپور ماهیان تولید شده است.
 
مدیرکل شیلات و امور آبزیان اداره‌کل جهادکشاورزی خراسان رضوی از افتتاح نخستین مزرعه پرورش ماهی قزل‌آلا شرق کشور در بابارمضان کلات با ظرفیت تولید 250 تن در سال خبر داد و افزود: این مزرعه با تسهیلات یک میلیارد و 250 میلیون تومان از سوی اداره‌کل شیلات و امور آبزیان اداره‌کل جهاد کشاورزی خراسان رضوی به بخش خصوصی ساخته شده و 650 میلیون تومان نیز از بخش خصوصی اختصاص پیدا کرده است.
 
مهدی‌زاده با تاکید بر اینکه سال گذشته در خراسان رضوی 36 هزار تن ماهی مصرف شده است، بیان کرد: یک ششم ماهی مصرفی مردم خراسان رضوی وارداتی است و این مزرعه می‌تواند بخشی از نیاز مردم را در مصرف قزل‌آلا برطرف کند.
 
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا تیلاپیا در خراسان رضوی نیز تولید می‌شود؟ خاطرنشان کرد: خیر چراکه این ماهی به تازگی به کشور وارد شده و تنها در یزد تولید می‌شود.
 
مدیرکل شیلات و امور آبزیان اداره‌کل جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: برخی از شهرستان‌های خراسان رضوی قابلیت تولید این نوع ماهی را دارند اما در حال حاضر دستورالعملی برای تولید آن داده نشده است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاپرورش , ماهی , قزل‌آلا ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: