5:15 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3624     
با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان انجام شد

افتتاح نخستین واحد پرورش شترمرغ در جنوب کرمان

فارس
نخستین واحد پرورش شترمرغ در جنوب کرمان با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان افتتاح شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۴ آبان ساعت 14:53

 نخستین واحد پرورش شترمرغ با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، امام جمعه، فرماندار، مدیر اداره جهاد کشاورزی و رئیس نظام صنفی کشاورزان شهرستان منوجان در بخش آسمینون به بهره‎برداری رسید.

 
مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان منوجان در حاشیه افتتاح این طرح در گفت‎وگو با خبرنگار فارس گفت: طرح پرورش شترمرغ 300 قطعه‎ای با اعتبار 300 میلیون تومان از محل اعتبارات توسعه بخش کشاورزی اجرا شده است.
 
محسن نوشادی با اشاره به اینکه این طرح سالانه حدود 9 تن تولید دارد، اضافه کرد: با اجرای طرح پرورش شترمرغ به طور مستقیم برای دو نفر اشتغالزایی صورت گرفته است.
 
وی با بیان اینکه از پوست شترمرغ در صنایع چرم‎سازی استفاده می‎شود، تصریح کرد: طی یک دوره وزن هر کدام از شترمرغ‎ها به 100 کیلوگرم می‎رسد.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: گوشت شترمرغ که در گروه گوشت‎های قرمز طبقه‎بندی می‎شود از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. 
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاافتتاح , نخستین , پرورش شترمرغ , جنوب کرمان ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 افتتاح نخستین واحد پرورش شترمرغ در جنوب کرمان ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۴ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: