مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2395     

افتتاح نمایشگاه صنایع دام , طیور و دامپزشکی در کیش

نمایشگاه صنعت دام ، طیور ، دامپزشکی و صنایع وابسته امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی در محل دائم نمایشگاههای بین المللی کیش افتتاح شد .
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ پنج شنبه ۱ اسفند ساعت 18:22

به گزارش دامنا, بیش از 225 شرکت داخلی و 66 شرکت خارجی در زمینه های صنایع دامپروری ، مرغداری و دام و طیور جدیدترین توانمندی های خود را در این نمایشگاه عرضه کرده اند .
هلند ، اتریش ، فرانسه ، آمریکا ، آلمان ، بلژیک ، انگلیس ، اسپانیا ، ایتالیا ، اوکراین ، چین ، کانادا و ترکیه از جمله کشورهای خارجی شرکت کننده در این نمایشگاه هستند.
این نمایشگاه در زمینه تغذیه ، بهداشت دام و طیور، تجهیزات و لوازم پرورش ، اصلاح نژاد و تأمین خوراک سالم برای دام و طیور و همچنین صنایع تبدیلی و کشتارگاهی و با هدف ایجاد فرصت لازم برای تولید کنندگان، سازندگان و کارآفرینان داخلی جهت آگاهی از فناوری های نوین و امکان ملاقات های تجاری در سطح ملی و بین المللی برنامه ریزی شده است.
سازمان های بین المللی مانند WPSA ، مرکز توسعه و تجارت کشورهای اسلامی ICDT-OIC ، VIV و بیشتر سفارت خانه های کشورهای خارجی مستقر در تهران با صاحبان صنایع دامپروری و مرغداری کشور برای اجرای طرحهای مشترک اعلام آمادگی کرده اند.
در حاشیه این نمایشگاه کارگاه آموزشی و تخصصی با همکاری و مشارکت تشکل های صنفی برگزار می شود .
این نمایشگاه تا سوم اسفند از ساعت 17 تا 22 برای دیدن علاقه مندان دایر است .

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 افتتاح نمایشگاه صنایع دام , طیور و دامپزشکی در کیش ۱۳۹۲ پنج شنبه ۱ اسفند


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: