مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4151     

افتتاح کارخانه تولید خوراک دام ، طیور و آبزیان سروستان

ایرنا
کارخانه تولید خوراک دام ، طیور و آبزیان سروستان با حضور معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افتتاح شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۸ دي ساعت 08:27

 حسن رکنی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاحیه کارخانه  تولید خوراک دام ، طیور و آبزیان سروستان افزود: با هماهنگی مجلس اعتبارات مناسبی برای حمایت از کشاورزی درنظر گرفته شده که بخش عمده ای از آن در قالب کمکهای بلاعوض به کشاورزان داده می شود.

 
وی ادامه داد: در جهاد کشاورزی کارگروهی تشکیل شده که مشکلات کشاورزان را بررسی و برطرف می کند.
 
رکنی اضافه کرد: گرچه درحوزه تولید خوراک طیور در کشور اقدامات اساسی انجام شده اما در بخش خوراک دام هنوز نواقصی وجود دارد که این مهم بررسی وجهت توسعه اجرایی می شود.
 
وی بیان داشت: خوشبختانه در استان فارس دست اندرکاران تولید خوراک دام به دانش کافی دست یافته اند و در این زمینه 45 کارخانه فعال هستند.
 
بگفته وی ، کشور ایران به لحاظ امنیت غذایی بسیار غنی است و90درصد محصولات کشاورزی در کشور تامین می شود و زمینه توسعه صادرات دراین بخش فراهم است.
 
گفتنی است کارخانه تولید خوراک دام ، طیورو آبزیان سروستان با تولید سالانه 15هزار تن و اشتغال برای 23 نفر در سروستان به بهره برداری رسید.
 
این کارخانه با زیربنای دو هزار و 400متر مربع در زمینی به وسعت شش هزار مترمربع احداث شده است.
 
سروستان در 30کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 افتتاح کارخانه تولید خوراک دام ، طیور و آبزیان سروستان ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۸ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: