مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4462     

افت قیمت گوشت مرغ گرم به 5 هزار تومان

ایرنا
رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغداران گوشتی ایران گفت: هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم روز جاری(شنبه) به قیمت 5 هزار تومان در مراکز عمده فروشی کشور عرضه شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۲۲ فروردين ساعت 16:06

 محمد یوسفی افزود: قیمت این محصول روز جاری در میادین میوه و تره بار 5 هزار و 650 تومان و در خرده فروشی ها 6 هزار تومان نیز عرضه شد.

 
وی اظهار داشت: امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده به طور متوسط بین 3500 تا 3800 تومان در محل مرغداری های کشور به فروش رسید که نسبت به اواخر سال گذشته بین 1300 تا 1500 تومان افت نشان می دهد.
 
به گفته وی؛ این درحالیست که اواخر سال گذشته نرخ هر کیلوگرم مرغ زنده بین 4 هزار و 500 تا 5 هزار تومان به فروش رسیده بود.
 
یوسفی گفت: قیمت واقعی هر کیلوگرم مرغ زنده 5 هزار تومان و گوشت مرغ گرم بین 7 تا 8 هزار تومان است، در حالی که هم اکنون تولیدکنندگان با افت 1300 تا 1500 تومانی هر کیلوگرم مرغ زنده مواجه هستند.
 
وی افزود: ادامه این روند و نوسان قیمت مرغ زنده و گوشت مرغ در بازار می تواند در دوره بعدی جوجه ریزی موثر باشد به طوری که با کاهش جوجه ریزی و نرخ جوجه امکان کاهش جوجه ریزی نیز وجود دارد.
 
وی تاکید کرد: این درحالیست که باید مسئولان وزارت جهادکشاورزی به عنوان متولیان تنظیم بازار محصولات پروتئینی هزینه های تمام شده تولید در سالجاری برای تولید هر کیلوگرم مرغ زنده را لحاظ کنند. 
 
وی دلیل تکرار سناریوی افت قیمت مرغ زنده را کاهش تقاضا دانست و گفت: هر ساله میزان تقاضا در نیمه دوم فروردین ماه کاهش می یابد و امسال نیز بازار مرغ مستثنی از این موضوع نبوده اما پیش بینی می شود از ابتدای اردیبهشت ماه و با نزدیک شدن ماه مبارک رمضان با روند رو به رشد تقاضا وضعیت بازار مرغ نیز متعادل شود. 
 
یوسفی درباره عرضه مرغ منجمد با وجود افت قیمت گوشت مرغ گرم، گفت: بر این باورم که عرضه مرغ منجمد تاثیر چندانی بر بازار گوشت مرغ گرم ندارد زیرا در اواخر سال 92 که قیمت مرغ به حدود 8 تا 9 هزار تومان رسید عرضه مرغ منجمد تاثیری برقیمت این محصول نداشته است. 
 
وی اضافه کرد: این درحالیست که با کاهش مجدد نرخ مرغ مردم بیشتر به سمت خرید گوشت مرغ گرم روی می آورند و عرضه مرغ منجمد تاثیری بر وضعیت بازار این محصول نخواهد داشت اما در صورت کاهش عرضه مرغ منجمد احتمال کاهش مجدد نرخ این محصول وجود دارد. 
 
رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغداران گوشتی ایران قیمت عرضه هر کیلوگرم مرغ منجمد را 5100 تومان عنوان کرد و افزود: البته این مسئله را باید در نظر بگیریم که مرغ منجمد نیز همانند گوشت مرغ گرم دارای تاریخ مصرف مشخصی است که دولت ناچار به عرضه این محصول به بازار می باشد.
 
وی گفت: به تازگی طی نامه ای به وزارت جهادکشاورزی خواستار عرضه مرغ منجمد به ارگان های دولتی همچون دانشگاه ها و نیروی انتظامی به جای بازار شدیم تا از کاهش مجدد نرخ مرغ گرم جلوگیری شود تا تولیدکنندگان بیش از این متضرر نشوند.
 
به گفته یوسفی، سال گذشته حدود 160 هزار تن مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شد که برای تنظیم بازار این محصول در ماه های پایانی سال 93، نزدیک 70 هزار تن آن به بازار عرضه شد و هم اکنون 90 هزار تن مرغ منجمد دیگر در سردخانه های این شرکت موجود است.
 
وی افزود: بنابراین نیازی به خرید مجدد این محصول توسط شرکت پشتیبانی امور دام نیست زیرا با ورود مجدد شرکت پشتیبانی امور دام برای خرید مرغ، عرضه این محصول به بازار افزایش می یابد که احتمال کاهش مجدد نرخ گوشت مرغ را می تواند موجب شود.
 
وی افزود: هم اکنون ماهانه حدود 170 هزار تن گوشت مرغ آماده طبخ تولید و روانه بازار می شود.
 
به گفته وی، درحال حاضر 18 هزار واحد مرغداری گوشتی و 450 واحد مرغ مادر گوشتی در کشور فعال است که سالانه بیش از 2 میلیون تن مرغ تولید و روانه بازار می شود. 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , گوشت , مرغ گرم , مرغ زنده ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 افت قیمت گوشت مرغ گرم به 5 هزار تومان ۱۳۹۴ شنبه ۲۲ فروردين


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: