مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2049     

افزایش بهره‌وری در بخش‌های مختلف کشاورزی

ایسنا
وزیر جهاد کشاورزی گفت: افزایش بهره وری در فعالیت‌های مختلف از برنامه‌های اصلی وزارت جهاد کشاورزی است که باید در این راستا همه تلاشمان را به کار ببندیم تا اعتقاد، ایمان و انگیزه را در نیروی انسانی برای تحقق این مهم ایجاد کنیم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۱۵ دي ساعت 17:49

 محمود حجتی در نشست شورای معاونین روسای سازمان‌ها و موسسات تابعه اظهار کرد: مردم به صورت عام و کشاورزان به صورت خاص از وزارت جهاد کشاورزی دولت تدبیر و امید انتظار دارند انجام اقدامات مدبرانه و امید بخش را دارند تا شاهد تحولات و بهبود وضعیت جامعه باشند.

وی افزود: برای تحول در بخش کشاورزی با همین سطح از امکانات لازم است انگیزه، باور و ارزش را در نیروی عظیم وزارت جهاد کشاورزی به صورت منسجم و یکپارچه شکل داده و نهادینه کنند.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: باید نشست‌های هم اندیشی با نخبگان و خبرگان جامعه کشاورزان صاحبان این علم طرح و علاقه‌مند برای تحول آفرینی کشاورزی را برگزار کنیم و در این راستا برقراری ارتباط و تعامل مناسب با دانشگاه‌ها به عنوان مراکز تولید علم از یک سو و نیز کشاورزان به عنوان نیازمندان و مصرف‌کنندگان محصولات علمی دانشگاه برای ایجاد پویایی و نشاط از سوی دیگر مهم بدانیم.

به گفته حجتی، کشت فراسرزمینی فرصتی مناسب برای کشاورزی کشور است که باید به آن به صورت جدی توجه شود و مدیران مرتبط در این زمینه بهره گیری سریع از این فرصت را مغتنم بشمارند.

وی تاکید کرد: مدیران باید اولویت‌های کاری، برنامه‌ها و اهداف خود را به مرکز روابط عمومی ارائه دهند تا هم در درون وزارت جهاد کشاورزی زمینه همراهی، همکاری و پشتیبانی فراهم شود و هم در محیط بیرون وزارتخانه هم سویی در اهداف و برنامه‌ها ایجاد شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تحول در کشاورزی و تحرک در نیروی انسانی باید اولویت برنامه‌ها، تصمیمات واقدامات وزارت جهاد کشاورزی باشد به گونه‌ای که کارنامه مدیران این بخش باید در وضعیت کشاورزان کشور و سفره مردم قابل مشاهده باشد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاافزایش , بهره‌وری , کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 افزایش بهره‌وری در بخش‌های مختلف کشاورزی ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۵ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: