مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5032     
معاون بهداشتی سازمان دامپزشکی خبرداد

افزایش بیماری تب‌برفکی و کمبود واکسن

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: به علت ناکافی بودن واکسن تولیدی و عدم دسترسی سازمان به واکسن مکفی بیماری تب‌برفکی رو به افزایش است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۶ بهمن ساعت 09:25

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان دامپزشکی کشور، جمال الدین جاویدی معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: بیماری تب برفکی یکی از مهمترین بیماریهای‌ جمعیت دامی نشخوارکنندگان به ویژه گاو و گوساله محسوب می‌شود.

وی افزود:در طی سال جاری علی‌رغم کمبود واکسن تولیدی و بهادار بودن واکسن وارداتی، با اعمال محدودیت و کنترل تردد و جابجائی دام و ممنوعیت خروج دام از استان سیستان و بلوچستان، مدیریت در کانون‌های بروز بیماری و همچنین مدیریت در مصرف واکسن محدود موجود در کشور، موارد گزارش شده بیماری تب برفکی در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال 1393، کاهش 38 درصدی یافته بود، متاسفانه در دی ماه سال جاری به علت ناکافی بودن واکسن تولیدی و عدم دسترسی سازمان به واکسن مکفی شیوع بیماری رو به افزایش است.

جاویدی افزود: رخداد و بروز سویه جدیدی از بیماری در کشورهای منطقه خصوصا ترکیه،  عربستان و ارمنستان که با توجه به ناآرامی‌‌های حاکم در منطقه، اطلاع رسانی بیماری در سایر نواحی مناطق را تحت شعاع خود قرار داده است.

جاویدی تاکید کرد: در راستای محدودسازی سویه جدید بیماری تب برفکی و جلوگیری از گسترش بیشتر، لازم است اصول بهداشتی به طور جدی در واحدهای دامداری مد نظر و مورد عمل قرار گیرند.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: این بیماری در برخی از واحدهای اپیدمیولوژیک کشور نیز گزارش شده است، لذا در راستای محدودسازی بیماری و جلوگیری از گسترش آن لازم است موارد ذیل در واحدهای دامداری مد نظر و مورد عمل قرار گیرند:

1. به منظور کاهش احتمال خطر ناشی از ورود ویروس به گله، از هرگونه جابجائی دام، خرید و فروش غیر ضروری و حضور در میادین دام و مناطق پرخطر خودداری شود.

2.  ضمن رعایت اصول بهداشتی قرنطینه ای و فعال نمودن حوضچه‌‌های ضدعفونی ورودی واحد دامداری و اجرای ضدعفونی کامل خودروهایی که الزام ورود به دامداری را دارند، از ورود افراد، وسایل نقلیه، تجهیزات و ... متفرقه به داخل واحد جلوگیری بعمل آید.

جاویدی افزود: همچنین اکیپ‌های مایه کوبی، دامپزشکان، مسئولان بهداشتی، ماموران تلقیح مصنوعی، مامورین بیمه و رکورد گیری شیر و صاحب دامداری باید وسیله نقلیه خود را کمافی السابق در محوطه خارج از دامداری مستقر نموده و از لباس کار یکبار مصرف و یا لباس کار مخصوص خود واحد استفاده نمایند.

3. به منظور دریافت اطلاعات از آخرین فرایند‌‌های کنترلی بیماری در منطقه، ضمن تماس با شبکه‌‌های دامپزشکی دولتی محل استقرار واحد دامداری خود، از وضعیت بیماری تب برفکی در سایر واحدهای دامداری در همسایگی خود نیز اطلاع حاصل نمائید.

4.  در صورت بروز بیماری در واحد دامداری ضمن اعلام سریع مراتب به نزدیکترین واحد دامپزشکی دولتی، تمام عملیات غیرضروری در واحد متوقف و با همکاری و هماهنگی دامپزشکی دولتی منطقه، روند کنترل بیماری اعمال شود.

وی بیان داشت: عدم رعایت موارد فوق الذکر، شیوع بیماری در دام را به دنبال خواهد داشت، لذا بطور جدی از دامداران تقاضا می‌شود با رعایت اصول امنیت زیستی از گسترش بیماری جلوگیری شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتب‌برفکی , واکسن ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 افزایش بیماری تب‌برفکی و کمبود واکسن ۱۳۹۴ سه شنبه ۶ بهمن


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: