مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1310     

افزایش تولید علوفه در کشور با معرفی ارقام جدید

با افزایش روز افزون جمعیت و نیاز به منابع پروتئینی و لزوم تولید و پرورش دامهای سبک و سنگین اتخاذ سیاستها و برنامه های نوین از سوی وزارت جهاد کشاورزی و موسسات تحقیقات کشاورزی و دانشگاهها بیش از پیش ضروری به نظر می رسد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ جمعه ۵ مهر ساعت 18:14

 به ویژه اینکه بر اساس الزامات بخش زراعت در سند چشم انداز20 ساله مصرف روزانه مواد پروتئینی از 7/5 گرم کنونی باید به 29 گرم برسد.
اما کشت گونه های علوفه بومی کشور که به صورت سنتی در مزارع کشت می شود پاسخگوی نیازهای دامداری صنعتی نیست و کشاورزان نیز رغبتی به کشت این گونه از علوفه ها نشان نمی دهند.
یکی از کشاورزان شهرستان اشتهارد که در گذشته به کشت علوفه می پرداخته با اشاره به راندمان کم تولید علوفه یونجه می گوید: در گذشته علوفه به تناوب در زمینهای ضعیف کشت می شد اما امروزه با توجه به تقویت زمینها با کودهای شیمیایی و قابلیت کشت محصولات پر منفعت تر دیگر اجباری به کشت علوفه نیست به ویژه اینکه منطقه دچار کمبود آب است و کشت بونجه نیازمند آب زیادی است.
کارشناس بخش تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی نیز گفت: در کشور ما مهم ترین علوفه های که کشت می شوند یونجه ، جو و ذرت علوفه ای است .
میر سلیمی گفت: در کشور ما سالانه بیش از 25 میلیون تن انواع علوفه تولید می شود که با توجه به میزان دامی که در کشور وجود دارد این میزان نمی تواند پاسخگوی نیاز کشور باشد ، از این رو سالانه میلونها دلار صرف واردات خوراک دام می شود .
وی افزود : با توجه به کمبود زمین حاصلخیز و کاهش میزان ابهای زیر زمینی لازم است برای افزایش تولید علوفه و برطرف شدن نیاز دامدران در تهیه خوراک دام، تولید علوفه های با نهاده های ( اب ، خاک ، کود ، ..) در دستور کار قرار گیرد .
این علوفه های جدید باید سازگار با شرایط آب و هوایی سرد و معتدل ،چند ساله ، چندچین ،دیررس، مناسب تولید علوفه در تمام فصل ،مقاوم به بیماری و سرما باشند.
عامری معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان البرز نیز گفت: تولید علوفه های چون ذرت و یونجه نیازمند آبیاری فراوان، کود زیاد و خاک حاصلخیز است و برای اینکه بتوان از علوفه های با نهاده های کمتر استفاده کنیم لازم است محققان و کارشناسان کشاورزی به یافته های جدید و ارقام جدید دست یابند که از این طریق الگوی جدیدی را وارد کشت کنیم.
وی همچنین یاد آور شد باید با کشت محصولاتی چون خلر، ماشک، انواع شبدر، سورگوم و ارزن‌ها در تناوب ان با غلاتی مانند گندم، جو و برنج ضمن اقتصادی کردن غلات باعث پایداری محصولات اساسی شویم.
در این خصوص و برای رسیدن به خودکفائی در تولید علوفه و کشت علوفه های متعدد در کشور موسسه تحقیقات و اصلاح نهال و بذر طرح توسعه علوفه های دگر رشد را در دستور کار خود قرار داده است .
دکتر مظفر رئیس بانک ژن گیاهی کشور در موسسه اصلاح و بذر ازاغاز به کار طرحی مشترک با فائو برای توسعه علوفه در کشور خبر دادو گفت: تولید انواع علوفه های دامی در کشور، خودکفای در تامین خوراک دام و جلوگیری از واردات علوفه از اهداف این طرح است .
دکتر مظفر گفت : این طرح به مدت دو سال با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان اجرا و هزینه ان از طرف فائو تامین می شود .
وی گفت: با اجرای این طرح ما امیدواریم با تحقیقات بر روی علوفه های چون شبدرها ، خلرها ، ماشکها بتوانیم ارقام جدیدی که با نهاده های کم ، سازگار با محیط ، مقاوم در برابر بیماریها، شوری خاک و تنشهای محیطی و دارای عملکرد بالا در سطح باشد را به کشاورزان معرفی کرده و اشتغالی پایدار برای کشاورزان ایجاد کنیم .
دوست محمد مسئول بخش تولیدات گیاهی فائو در خاورمیانه نیز که برای اجرای این طرح مشترک به ایران سفر کرده بود در مصاحبه ای گفت : ایران کشوری مهم برای تولید علوفه به شمار می اید و دارای ظرفیتهای مناسبی برای تولید، جمع اوری و تجاری سازی محصول است به گونه ای که نه تنها توانائی تولید در سطح ملی را دارد بلکه می تواند در سطح منطقه نیز مطرح باشد.
دوست محمد با اشاره به غنی بودن ایران به لحاظ منابع ژنتیکی می گوید : ایران از زمینه پشتیبانی نرم افزاری قوی و از دانشمندان و محققان با تجربه برخوردار است که با توجه به وضعیت موجود و بهره برداری از این طرح بتوان با تنوع تولید و افزایش تولید در واحد سطح گام بلندی در جهت تولید ارقام جدید علوفه بردارد . 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاعلوفه , ارقام جدید , خوراک دام ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 افزایش تولید علوفه در کشور با معرفی ارقام جدید ۱۳۹۲ جمعه ۵ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: