9:17 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4794     

افزایش 1200 تومانی قیمت مرغ در گیلان

فارس
قیمت مرغ در گیلان یک‌هزار و 200 تومان افزایش یافته و با نرخ 7 هزار تومان عرضه می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۹ شهريور ساعت 14:37

 چند روزی است که قیمت مرغ از 5 هزار و 800 تومان در هر کیلو، به 7 هزار تومان رسیده و یک‌هزار و 200 تومان افزایش قیمت پیدا کرده است.

 
افزایش قیمت مرغ در برخی نقاط موجب نارضایتی مردم شده و اعتقاد دارند این امر به نفع مصرف‌کننده نیست.
 
برخی از خریداران مرغ در گفت‌وگو با خبرنگار فارس افزایش یک‌هزار و 200 تومانی مرغ را غافلگیرکننده دانستند و اظهار کردند: از چند روز گذشته قیمت مرغ افزایش یافته و دلیل این افزایش مشخص نیست.
 
برخی فروشندگان مرغ نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس دلیل افزایش قیمت مرغ را گرمای هوا و تقاضای زیاد مرغ از استان‌های همجوار به‌ویژه تهران و سمنان عنوان کردند و گفتند: به همین دلیل تولید مرغ در گیلان کاهش یافته و این امر در افزایش نرخ آن تاثیرگذار بوده است.
 
قیمت واقعی مرغ 7 هزار تومان است
 
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان نیز درباره افزایش قیمت مرغ اظهار کرد: نرخ تعیین شده از طرف وزارت جهاد کشاورزی بوده و ربطی به تولید ندارد.
 
ایرج بنیادی با بیان اینکه قیمت مرغ به نرخ واقعی خود رسیده است، افزود: در سه یا چهار ماه گذشته که مرغ زیر قیمت 7 هزار تومان عرضه می‌شد، مرغداران و تولیدکنندگان ناراضی بودند، زیرا قیمت تمام‌شده مرغ بیشتر بود.
 
وی با تصریح بر اینکه اکنون قیمت مرغ به نرخ واقعی خود رسیده است، خاطرنشان کرد: نرخ واقعی مرغ هر کیلو 7 هزار تومان بوده که با تایید وزارت جهاد کشاورزی در حال عرضه است.
 
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان متذکر شد: در صورتی که قیمت مرغ بالاتر از نرخ 7 هزار تومان عرضه شود، تمهیدات لازم برای تنظیم بازار صورت می‌گیرد.
 
به گزارش فارس، گیلان یکی از تولیدکنندگان اصلی مرغ در کشور است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , مرغ , گیلان ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 افزایش 1200 تومانی قیمت مرغ در گیلان ۱۳۹۴ دوشنبه ۹ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: