مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4019     

افزایش جزیی قیمت تخم‌مرغ / لزوم کاهش تولید جوجه در کشور

مهر
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ‌ تخم‌گذار استان تهران قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ را بین 3650 تا 3700 تومان درب مرغداری عنوان کرد وگفت: کاهش تولید جوجه و حذف مرغ‌های چربی‌دار راه‌حل مشکل مازاد تولید است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۳ دي ساعت 12:52

 ناصر نبی پور میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ را بین 3650 تا 3700 تومان درب مرغداری عنوان کرد و افزود: صادرات و حذف مرغ‌های چربی‌دار سبب شده قمیت این کالا افزایش بسیار جزیی داشته باشد.

 
وی میزان صادرات تخم‌مرغ از 16 مهر تا اول آذرماه سال‌جاری را حدود 20 هزار تن دانست و گفت: صادرات به روسیه عملا امری نشدنی است چرا که هزینه حمل به این کشور بسیار گران و حداقل درهرکیلوگرم 1000 تومان است، علاوه بر این صادرات به  روسیه 25 درصد تعرفه دارد بنابراین اصلا نباید به این امر فکر کرد.
 
نبی پور تصریح کرد: صادرات تخم‌مرغ تا پایان سال نهایتا به 50 تا 60 هزار تن خواهد رسید و ما بیش از 100 هزار تن مازاد داریم.
 
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ‌ تخم‌گذار استان تهران با بیان اینکه برنامه‌ریزی مدون می‌تواند مشکل مازاد تولید را حل کند، گفت: باید تولید جوجه کاهش یابد و مرغ‌های پیر حذف شوند.
 
نبی‌ پور با اشاره به اینکه تولید 42 میلیون قطعه جوجه برای سال 94 پیش بینی شده است، افزود: این در حالیست که نیاز کشور 32میلیون قطعه جوجه است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاافزایش , قیمت , تخم‌مرغ , جوجه ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: