مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5217     

افزایش 20 درصدی تقاضا دلیل افزایش قیمت / مرغ گران نیست

رییس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی با تاکید براین که قیمت مرغ افزایش نیافته است، گفت: افزایش نرخ مرغ ناشی از افزایش 20 درصدی مصرف در ماه مبارک رمضان است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۵ تير ساعت 17:01

محمد یوسفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: امروز هرکیلوگرم مرغ زنده بین 47 تا 50 هزار ریال، میدان بهمن 68 هزار ریال و میدان میوه و تره بار 68 هزار ریال به فروش رسید.
وی تصریح کرد: به طوری که هم اکنون قیمت نهاده های تولید از جمله ذرت از 70 هزار ریال در بندر امام خمینی(ره) به 95 هزارریال و در محل مرغداری 10 هزارو 500 تومان و قیمت کنجاله سویا از 14 هزار و 800 ریال به 16 هزار ریال افزایش یافته است که همین امر در رشد نرخ تمام شده مرغ بی تاثیر نیست.
وی اظهارداشت: براساس برآورد کارشناسی وزارت جهاد کشاورزی در سال 1393 قیمت تمام شده هرکیلوگرم مرغ بین 70 تا 75 هزار ریال بوده، بنابراین با توجه به قیمت کارشناسی دو سال گذشته نه تنها قیمت مرغ افزایش نداشته است بلکه تولیدکنندگان متضرر نیز هستند.
رییس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: به طور حتم با پایان ماه مبارک رمضان و کاهش تقاضا قیمت مرغ به طور مجدد روند کاهشی به خود می گیرد.
وی بروز بیماری آنفلوانزای مرغی در برخی استان ها را محدود دانست و اضافه کرد: این مشکل در برخی استان های کوچک تاثیری در قیمت مرغ نخواهد داشت و آنچه که در یکی از مرغداری های سمنان رخ داد آنفلوانزای تنها نبود بلکه با بیماری های نیوکاسل و برونشیت نیز همراه بوده است.
وی ادامه داد: در تمامی استان ها کانون بیماری تا فاصله 10 کیلومتری قرنطینه است و اجازه جوجه ریزی نمی دهند بنابراین تاکنون هیچ دستورالعملی در این خصوص نداشته ایم و با بیماری مواجه نبودیم.
به گزارش ایرنا، اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی امروز اعلام کرد: هرکیلوگرم مرغ زنده در محل مرغداری ها 52 هزار ریال، کشتارگاه 71 هزار ریال، میدان بهمن 71 هزار ریال، تحویل درب واحد های صنفی 72 هزار ریال و در بازار مصرف 77 هزار ریال قیمت دارد. همچنین هر کیلوگرم ران مرغ به نرخ 65 هزار ریال به فروش می رسد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاافزایش , تقاضا , قیمت , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: