مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1127     
مدیر کل دفتربهبود کیفیت و فرآوری و توسعه بازار آبزیان؛

افزایش 47 درصدی صادرات شیلات/ صادرات خاویار پرورشی به 210 کیلو گرم رسید

ایلنا
صادرات محصولات شیلات نسبت به سال گذشته 47 درصد رشد یافت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۳ شهريور ساعت 13:03

 عیسی گلشاهی مدیر کل دفتربهبود کیفیت و فرآوری و توسعه بازار آبزیان ضمن اعلام این خبراظهار داشت: صادرات 4 ماهه ابتدایی سال جاری انواع محصولات شیلات بالغ بر 23 هزار تن است كه از نظر وزنی 47 درصد و از نظر ارزشی 25 درصد به نسبت سال گذشته رشد داشته است.

گلشاهی ادامه داد: بیشترین سهم در صادرات مربوط به انواع ماهی به میزان 19 هزار و 500 تن بوده است که به کشورهای عراق، آسیای جنوب شرقی و اروپا صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه در صادرات میگو جهش خوبی داشته‌ایم، گفت: هزار و هشتصد تن میگو به ارزش 8.2 میلیون دلار بوده است که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از نظر وزنی 75 درصد و از نظر ارزشی 69 درصد رشد داشته است.

مدیر کل دفتربهبود کیفیت و فرآوری و توسعه بازار آبزیان در خصوص صادرات خاویار پرورشی اظهار داشت: میزان صادرات خاویار پرورشی به 210 کیلو گرم رسیده است که افزایش وزنی صد در صدی و از نظر ارزشی 63 درصد افزایش نسبت به سال گذشته داشته است.

وی ادامه داد: صادرات قزل آلا چه به صورت منجمد وچه به صورت اصلاح نژادی از سال جاری شروع شده است و تا پایان سال به هزار و 500 تن خواهد رسید.

گلشاهی در خصوص صادرات خصوص آبزیان افزود: صادرات خوراک آبزیان از حدود 100 تن به 800 تن رسیده است که از نظر وزنی 6.3 برابر و از نظر ارزشی 4.5 برابر شده است.

وی در پایان اظهار داشت: خوشبختانه در صادرات خاویار و قزل الا  از پیشرفت خوبی برخوردار بوده ایم و امید است که روز به روز نیز شاهد افزایش صادرات این محصولات باشیم.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , شیلات , خاویار پرورشی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: