مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 866     
با افزایش دما و کاهش بارندگی

خسارت خشکسالی به بخش کشاورزی و دامی بردسکن

کاهش 31 درصدی بارندگی و افزایش دما 100 میلیارد تومان خسارت به محصولات کشاورزی و دامی بردسکن وارد کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۶ مرداد ساعت 15:00

به گزارش دامنا , مدیر جهادکشاورزی بردسکن در جلسه ستاد بحران این شهرستان گفت: با توجه به این که در ماه های خرداد، تیر و مرداد درجه دمای هوا در شهرستان بردسکن در 27 روز بالای 40 درجه بود، این افزایش دما باعث آفتاب سوختگی محصولات از جمله انگور، انار و پسته شد.

حمید حاجی نژاد با بیان اینکه 
این افزایش دما از کیفیت و قیمت محصولات باغی و کشاورزی منطقه کاسته است افزود: در خشکسالی امسال­ 750 هکتار از باغات منطقه کوهپایه بردسکن دچار خسارت شد.
وی اعلام کرد: برداشت بسیاری از محصولات در مقایسه با سال گذشته 30 درصد کاهش یافته است.
مدیر جهاد کشاورزی بردسکن به خسارتهای وارده به بخش دامی این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: براثر کاهش نزولات آسمانی و فقیر بودن مراتع، توده ژنتیکی دام بلوچ و کلنی های زنبور عسل شهرستان نیز از بین رفته و خسارات جبران ناپذیری به این بخش وارد شده است.
وی گفت:میزان خسارت گرمای هوا و خشکسالی به این بخش در دست بررسی است.

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 خسارت خشکسالی به بخش کشاورزی و دامی بردسکن ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۶ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: