مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4320     

افزایش زود هنگام قیمت مرغ در ماه پایانی سال

ایرنا
همه ساله با نزدیکی شب عید نرخ کالاهای اساسی به خصوص اقلام خوراکی با تغییراتی مواجه می شود اما قیمت گوشت مرغ در روزهای اخیر و در حالی که یک ماه مانده به روزهای پایانی سال با افزایش 1500 تا 1800 تومانی مواجه شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۲۸ بهمن ساعت 10:29

 نرخ برخی از کالاهای اساسی همانند گوشت مرغ امسال نیز با نزدیک شدن سال 94 رشد داشته به نحوی که قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در عمده فروشی ها از 5 هزار و 800 تومان به حدود 7هزار 200 تومان رسیده است.

 
همچنین هرکیوگرم گوشت مرغ در خرده فروشی ها نیز از 6 تا 6 هزارو 200 تومان به یکباره به 7 هزارو 800 تا 8 هزارتومان افزایش یافت. 
 
رشد قیمت ها در حالی اتفاق افتاد که کشور با مازاد عرضه گوشت مرغ در بازار و تولید آن مواجه است و به همین دلیل صنعت مرغداری منتظر افزایش قیمت ها نبود. اگرچه نوسانات قیمت ارز تاثیر چندانی بر افزایش نرخ نهاده های طیور نداشته است اما قیمت مرغ با یک افزایش 1500 تا 1800 تومانی مواجه شد که گفته می شود افزایش تقاضا علت اصلی این گرانی بوده است. 
 
 
 
** افزایش تقاضا، از جمله دلیل عمده افزایش قیمت گوشت مرغ
 
فعالان بازار مرغ معتقدند، افزایش تقاضا در روزهای پایانی سال، نوسان نرخ ارز، کاهش عرضه وخرید و جمع آوری حدود 160هزارتن گوشت مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام از دلایل عمده رشد قیمت این محصول پروتیینی است. البته افزایش قیمت گوشت مرغ در حالی در خرده فروشی ها مشاهده می شود که نرخ خرید آن از تولید کنندگان به طور میانگین بین 4800 تا 5 هزارتومان است و نسبت به ماه های گذشته تغییری چندانی نداشته است. 
 
به گفته فعالان بازار مرغ، تفاوت قیمتی خرده فروشی ها همانند همیشه ناشی از سودجویی دلالان است و کاهش عرضه سبب شده تا سود جویان با افزایش قیمت ها سود های هنگفتی را به جیب بزنند. 
 
نا گفته نماند که گرانی قیمت مرغ گرم در حالی در خرده فروشی ها اتفاق افتاده که نرخ هر کیلوگرم مرغ منجمد توسط دولت حدود 5500 تومان در میادین میوه و تره بار تعیین شده اما خرده فروشان با رعایت نکردن نرخ مصوب دولت قیمت این فرآورده پروتیینی را 6 هزار تومان تعیین کرده و به خریداران عرضه می کنند. 
 
نگاهی به بازار این محصول در میادین میوه و تره بار نیز نشان از عرضه ناچیز آن دارد چراکه قیمت خرید برای غرفه داران سازمان میادین بالاتر از قیمت مصوب اعلام شده برای فروش در میادین است و در بازار عمده فروشی نیز مرغ به بیش از 6500 تومان عرضه می شود.
 
در این خصوص یکی از فروشندگان گوشت مرغ گفت: متاسفانه با افزایش قیمت گوشت مرغ، این محصول در بازار با رکود مواجه شده و مردم تمایل چندانی برای خرید ندارند به طوری که گوشت مرغ گرم روی دست فروشندگان باقیمانده است. 
 
همچنین یکی از مصرف کنندگان گوشت مرغ نیز گفت: با بالا بودن نرخ گوشت قرمز و ماهی تنها محصول پروتئینی مقرون به صرفه در سبد خانوار، گوشت مرغ و تخم مرغ بود که بیشتراقشار جامعه از آن استفاده می کردند اما با گرانی نرخ گوشت مرغ، مردم کمتر می توانند از این محصول استفاده کنند.
 
سپیده توتیا افزود: این درحالیست که همه ساله در روزهای پایانی سال با افزایش نرخ موادغذایی مواجه می شدیم که امسال این اتفاق زودتر رخ داده است. جالب توجه این است که گوشت مرغ منجمد عرضه شده از سوی دولت نیز با مبلغی بین 5500 تا 6 هزارتومان عرضه می شود که تفاوت قیمت چندانی با گوشت مرغ گرم ندارد.
 
وی از دولت و مسئولان خواست تا با نظارت بر بازار محصولات پروتئینی و حذف دلالان از افزایش نرخ و گران فروشی این محصولات در مراکز عرضه و خرده فروشی ها جلوگیری کنند.
 
 
 
** 200 هزار تن گوشت مرغ مازاد بر نیاز بازار داخل
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی می گوید؛ صنعت مرغداری ایران دارای 60 سال قدمت است و در حال حاضر بیش از 2 میلیون تن گوشت مرغ در 23 هزار واحد پرورش مرغ گوشتی کشور تولید می شود که این میزان تولید کشور را به مرحله خودکفایی رسانده است.
 
بنابه گفته همایون دارابی، بنابراین با توجه به میزان مصرف، سالانه 200 هزارتن گوشت مرغ مازاد بر نیاز داخل است که باید به کشورهای همسایه صادر شود که هم اکنون نیز بخشی ازآن صادر می شود.
 
وی معتقد است؛ ایران در تولید مرغ رتبه دهم جهان را به خود اختصاص داده است بنابراین ظرفیت افزایش تولید و صادرات این محصول را به کشورهای منطقه دارد.
 
دارابی ادامه داد: با توجه به نوسان نرخ ارز و قیمت نهاده های تمام شده تولید اگر مرغ با قیمت 7 هزار تومان خریداری شود، مرغداران ضرر نمی کنند و این قیمت به نفع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان خواهد بود، چرا که زیاندهی منجر به ورشکستگی مرغداران و توقف تولید می شود.
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان گوشت مرغ، سرانه مصرف گوشت مرغ در ایران را حدود 26 کیلوگرم اعلام کرده است درحالی که سرانه مصرف این محصول در دنیا حدود 11 کیلوگرم است.
 
به نظر می رسد با وجود مازاد تولید گوشت مرغ، وجود نهاده های طیور مورد نیاز در کشور، نبود مشوق های صادراتی قیمت گوشت مرغ نباید افزایش می یافت اما در ماه پایانی سال با افزایش نرخ این محصول مواجه هستیم این درحالیست که عرضه مرغ منجمد از سوی دولت نیز نتوانست منجر به کاهش نرخ این محصول طی روزهای اخیر شود.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , گوشت , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: