مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1028     

افزایش قیمت تخم‌مرغ به شانه‌ای ۸۵۰۰ تومان و مقاومت بازار در برابر کاهش قیمت

فارس
در حالی که با ترخیص دو محموله کشتی نهاده خوراک طیور از بنادر جنوبی کشور قیمت خوراک در بازار ۳۰ درصد کاهش یافته، اما قیمت تخم‌مرغ در بازار نه تنها کاهش نیافته بلکه همچنان سیر صعودی دارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ جمعه ۱ شهريور ساعت 15:43

 قیمت هر شانه تخم‌مرغ در بازار تهران به 8 هزار و 500 تومان رسیده و نسبت به یک هفته گذشته در هر شانه 500 تومان افزایش داشته است.

 
افزایش قیمت تخم‌مرغ در حالی صورت گرفته که طی هفته گذشته دو محموله کشتی نهاده خوراک طیور به وزن تقریبی 100 هزار تن از بنادر جنوب کشور ترخیص شده و قیمت این محصول در بازار تا 30 درصد کاهش داشته است.
 
قیمت هر کیلوم کنجاله سویا از  هزار و 750 تومان به هزار و 300 تومان و هر کیلوم گرم ذرت خوراک مرغ از هزار و 300 تومان به هزار و 50 تومان کاهش یافته است.
 
70 درصد قیمت تخم‌مرغ مربوط به قیمت خوراک طیور است که پیش‌بینی می‌شد با کاهش قیمت خوراک در بازار، قیمت محصولات پروتئینی به ویژه تخم‌مرغ نیز کاهش یابد.
 
به نظر می‌رسد مقاومت بازار در برابر کاهش قیمت به دلیل کافی نبودن میزان نهاده وارداتی است که گفته می‌شود هنوز بیش از 20 کشتی محموله نهاده در بندر در انتظار تخصیص ارز برای ترخیص است.
 
گفته می‌شود 24 کشتی محموله نهاده طیور از 3 ماه گذشته در بنادر جنوبی کشور به دلیل عدم تخصیص ارز سرگردان هستند.
 
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با صدور بخشنامه‌ای جدید و اعلام نرخ ارزی ارز مرجع را از 1226 تومان به 2477 تومان تغییر داد. یعنی برای واردات کالاهای اساسی بعد از بخشنامه بانک مرکزی ارز مرجع 2477 تومان باید اختصاص یابد، اما وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد، اگرچه ارز مرجع 2477 تومان برای کالاهای اساسی ممنوع شده است، اما مابه‌التفاوت دو نرخ ارز مرجع پرداخت خواهد شد.
 
محموله کشتی که طی هفته اخیر ترخیص شده‌اند، با ارز 2477 بوده و هنوز از پرداخت مابه‌التفاوت آن خبری نیست.
 
روز گذشته قیمت مرغ نیز در بازار بعد از کاهش مقطعی 2 روزه دوباره به قیمت اولیه بازگشت.
 
عدم ثبات در قیمت محصولات پروتئینی زنگ هشداری است، تا مسئولان در خصوص تأمین نهاده‌های تولیدکنندگان و ترخیص محموله‌های نهاده مانده در گمرک تدبیری بیندیشند.
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: