مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4817     

افزایش قیمت مرغ به ۷۲۵۰ تومان/ کاهش عرضه موجب افزایش قیمت شد

فارس
کاهش جوجه‌ریزی توسط مرغداران در ماه‌های اخیر به علت مباحث مربوط به آنفلوآنزای پرندگان موجب کاهش عرضه مرغ به بازار و افزایش قیمت به ۷۲۵۰ تومان در هر کیلوگرم مرغ شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۱۵ شهريور ساعت 12:35

 طی روزهای اخیر قیمت مرغ پس از یک دوره تقریبا طولانی کاهشی، افزایش یافته و در خرده‌فروشی‌ها شهر تهران به بالاتر از 7 هزار تومان در هر کیلوگرم رسیده است.

 
قیمت منطقی مرغ براساس نظر محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی حدود 7500 تومان اعلام شده است و مرغداران هم بر این اعتقادند که عرضه مرغ با قیمتی کمتر از 7500 تومان برای آنها صرفه اقتصادی ندارد.
 
محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: قیمت هر کیلو مرغ در میدان عمده فروشی بهمن 6200 تا 6300 تومان و قیمت هر کیلوگرم آن در عرفه‌های میادین سطح شهر تهران 6550 تومان است.
 
وی  افزود: همچنین قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده 4100 تا 4200 تومان است.
 
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه رشد قیمت مرغ در روزهای اخیر به معنای افزایش قیمت نیست، گفت: با رشد قیمت مرغ، این محصول به قیمت واقعی و تمام شده نزدیک‌تر می‌شود و مرغداران ضرر و زیان کمتری را متقبل می‌شوند.
 
یوسفی تصریح کرد: پس از مطرح شدن مباحث مربوط به آنفلوانزا در مازندران در ماه‌های اخیر مرغداران این منطقه برای جلوگیری از ابتلا مرغ‌هایشان به ویروس آنفلوانزا به کشتار مرغ در وزن پایین و زودتر از معمول پرداختند و همین امر باعث کاهش عرضه مرغ درشت در بازار، که متقاضی بیشتری دارد شد.
 
وی افزود: این امر سبب شد، در مقطع کوتاه حتی قیمت مرغ درشت نسبت به مرغ سایز هر کیلوگرم 500 تومان گران‌‌تر شود.
 
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی به دلیل دیگر افزایش قیمت مرغ اشاره کرد و گفت: معمولا اواخر و اوایل هر ماه نقدینگی مردم به دلیل دریافت حقوق بیشتر می‌شود و تقاضا هم افزایش می‌یابد و این امر تا حدودی روی افزایش قیمت‌ها تأثیرگذار است.
 
یوسفی تصریح کرد: میزان تولید تغییری نکرده، اما عوامل جانبی تا حدودی موجب افزایش قیمت مرغ شده که البته این افزایش تا دهم ماه جاری ادامه داشت اما در حال حاضر روند متوقف شده و افزایش قیمتی اتفاق نیفتاده است.
 
* کاهش عرضه مرغ باعث افزایش قیمت شده است
 
مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه امروز هر کیلوگرم مرغ در خرده‌فروشی‌های شهر تهران افزایش 100 تا 150 تومانی داشته است، گفت: قیمت هر کیلوگرم مرغ در واحدهای صنفی خرده فروشی 7250 تومان است.
 
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی بیان داشت: پرورش‌دهندگان مرغ به علت مباحث مربوط به آنفلوانزای پرندگان در 2 ماه گذشته میزان جوجه‌ریزی را کاهش دادند و تأثیرات آن هم‌ اکنون در بازار در حال ظاهر شدن است.
 
وی افزود: کاهش عرضه و افزایش قیمت موقت است و در روزهای آتی به حالت عادی باز می‌گردد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , مرغ , مرغداران ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 قیمت مرغ هنوز زیر قیمت تمام شده است ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۵ بهمن
2 افزایش قیمت مرغ به ۷۲۵۰ تومان/ کاهش عرضه موجب افزایش قیمت شد ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۵ شهريور
3 بررسی دلایل افزایش مجدد قیمت مرغ در بازار ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۵ شهريور
4 تداوم مشکلات قیمتی مرغداران تا آبان‌ماه/ تولید کاهش می‌یابد ۱۳۹۴ يکشنبه ۴ مرداد
5 احتمال کاهش قیمت مرغ در هفته آینده ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۹ بهمن
6 افزایش قیمت مرغ یحتمل است/مرغداران قیمت سازمان حمایت را قبول ندارند ۱۳۹۲ سه شنبه ۵ آذر
7 قیمت مرغ افزایش نمی‌یابد ۱۳۹۲ شنبه ۲۷ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: