مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5054     
از سال آینده

انتخاب روز ملی بز در جهت حمایت از دامداری

رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی گفت: روز 15 دی به عنوان ˝روز ملی بز˝ نامگذاری و با پیشنهاد و پیگیری موسسه تحقیقات علوم دامی کشور سال 2017 سال حمایت از بز در عرصه کشاورزی و دامداری نام گذاری خواهد شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۱۲ بهمن ساعت 10:02

به گزارش دامپروری ایران (دامنا) به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، دکتراسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج كشاورزی با حضور در نخستین گردهمایی "روز بز" در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به اینکه در ایران باستان ، ماه دی، ماه بز نامیده می شد، از سال آینده روز 15 دی به عنوان "روز ملی بز" نامگذاری می شود و با پیشنهاد و پیگیری موسسه تحقیقات علوم دامی کشور سال 2017 سال حمایت از بز در عرصه کشاورزی و دامداری نام گذاری خواهد شد.
 


وی با اشاره به اینکه بز میراث ماندگار کشور است، افزود: اهلی شدن این حیوان به کشور ما تعلق دارد و بز با زندگی عشایری که متناسب با آب بوده سازگار است.

دکترزند یادآور شد: در حال حاضر در کشور 20 میلیون راس بز وجود دارد که برای افزایش و توسعه پرورش این حیوان نیاز به برنامه ریزی های منسجم است که مهمترین کار در این راستا اصلاح نژاد بز به همت محققین علوم دامی کشور است.
 


 

در ادامه مراسم، معاون وزیر جهاد کشاورزی با اهدای تندیس به تنی چند از برگزیدگان و نمونه های عشایر از زحمات آنها تجلیل کرد.

شایان ذکر است که  نخستین گردهمایی "روز ملی بز" روز چهارشنبه هفتم بهمن ماه سا جاری با حضور رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، رئیس سازمان امور عشایر، مدیرکل مرکز اصلاح نژاد دام، رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و گروهی از  مسئولان و محققان علوم دامی کشور و عشایر و دامداران در موسسه تحقیقات علوم دامی برگزار شد.

در حاشیه این گردهمایی، نمایشگاهی از محصولات به دست آمده از پشم بز از قبیل :سیاه چادر، چرم بز، نخ، موهر و همچنین محصولات مختلف لبنی که توسط عشایر تولید شده بود دایر گردیده بود که مورد بازدید و تشویق مسئولان و شرکت کنندگان قرار گرفت.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاروز ملی بز , بز , علوم دامی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 انتخاب روز ملی بز در جهت حمایت از دامداری ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۲ بهمن


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: