5:15 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6226     

انتشار مقاله پژوهشگر موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در مجله معتبر PNAS

مقاله پژوهشگر موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در مجله معتبر ˝PNAS˝ با ضریب تاثیر 423/9 انتشار یافت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۳۰ تير ساعت 15:54

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا) به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور ،مقاله دکتر محمد حسین بنابازی پژوهشگر و عضو هیات علمی بخش پژوهش های بیوتکنولوژی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در مجله معتبر "PNAS" با ضریب تاثیر 423/9 انتشار یافت.

این پزوهشگر با اعلام این خبر اظهار داشت: پس از همكاری بنده در پروژه جهانی مطالعه فرآیند اهلی سازی گوسفند كه به انتشار یك مقاله در سال 2009 در نشریه ساینس (با ضریب تاثیر حدود 34.661) انجامید، اخیرا نیز یك تلاش بین المللی با همكاری 24 پژوهشگر از سراسر جهان در راستای درك بهتر فرآیند اهلی سازی شتر تك كوهانه صورت گرفت.
ایشان یادآور شد: حاصل این پژوهش به تازگی در نشریه معتبر "PNAS" با ضریب تاثیر 9.423 برای سال 2016 منتشر شده كه بنده هم از کشور ایران افتخار همكاری در این پروژه را به عنوان نویسنده همكار داشته ام.
دکتر بنابازی خاطر نشان کرد: این نشریه، به سبب جذابیت این مقاله برای خوانندگان، تصویر روی جلد این شماره خود را نیز به این مقاله اختصاص داده است.
عضو هیات علمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در خصوص این پژوهش یادآور شد: این مقاله نشان می دهد كه اهلی شدن شترهای تك كوهانه فرآیندی دینامیك است و از این رو، ردپاهای انتخاب ژنتیكی كه بر روی ژنوم این حیوان به جا مانده است با فعالیت این حیوان به عنوان اصلی ترین وسیله حمل بار و مسافر در مسیرهای باستانی جاده ابریشم همخوانی دارد. به عبارت دیگر، مسیر باستانی جاده ابریشم از روی ژنوم شتران تك كوهانه امروزی قابل پیگیری و بازسازی است.

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: