مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3934     

انتشار کتاب اصول نگهداری و پرورش بز

کتاب اصول نگهداری و پرورش بز به قلم امید دیانی و مهدیه مهدی پور در دانشگاه شهید باهنر کرمان انتشار یافت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۲۳ آذر ساعت 16:48
3-35

 به گزارش دامناعلی رغم توسعه بخش های مختلف دامپروری در کشور از جمله صنعت گاوشیری و طیور, پیشرفت قابل توجهی در خصوص پرورش بز و افزایش تولیدات آن در کشور رخ نداده است.

8 نژاد بز با جمعیتی بیش از 25 میلیون راس در کشور وجود دارد که  13/15 درصد از کل تولید گوشت (127 هزار تن) و 2/66 درصد از کل تولید شیر کشور (270 هزار تن ) را به خود اختصاص می دهند.

نگهداری بز در ایران بیشتر به منظور تولید و مصرف گوشت صورت می گیرد بطوری که در 5 استان, میزان کشتار بز در کشتارگاه های کشور نسبت به کشتار گوسفند فزونی دارد.

بزحیوان پر طاقتی است که هم در مناطق کوهستانی کم علف و هم در دشت های پست و منطقه های خشک و نیمه خشک به خوبی پرورش می یابد. بزها علوفه با کیفیت پایین را مصرف می کنند و تولیدات متنوع و با ارزشی دارند و می توانند نقش مهمی در تامین موادغذایی و خودکفایی کشور داشته باشند.
 
با وجود روش های متنوع پرورش بز در جهان, پرورش بز در ایران عمدتا به صورت عشایری و روستایی می باشد.صنعتی نبودن سیستم پرورش بز در کشور موجب غفلت در مباحثی همچون مدیریت, تغذیه و پرورش شده است.
 
در حالی که لزوم وجود و نقش کتب در جهت بالا بردن دانش علمی در زمینه های تخصصی بویژه بخش دامپروری و علوم دامی حائز اهمیت می باشد اما کتاب های تخصصی کمی در مورد نگهداری و پرورش بز در کشور به چاپ رسیده است.
 
اخیرا کتاب اصول نگهداری و پرورش بز توسط دکتر امید دیانی و مهندس مهدیه مهدی پور در دانشگاه شهید باهنر کرمان انتشار یافته است.
 
کتاب اصول نگهداری و پرورش بز در 13 فصل بصورت تخصصی اطلاعات جامعی در مورد آناتومی, فیزیولوژی, هضم, رفتار شناسی, رفتار چرا کردن, تغذیه, تولیدمثل, جایگاه, بیماری ها,  تولیدات بز, نژادهای بز در ایران و جهان ارائه می دهد و کتابی آموزشی برای دانشجویان, دامداران و علاقمندان به پرورش بز خواهد بود.
 
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 انتشار کتاب اصول نگهداری و پرورش بز ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۳ آذر


اکبر زینیان : بسیار متشکر از اطلاع رسانی . چطور میشه این کتاب رو خریداری کرد.
رضا حمیدی : ما در جنوب هستیم لطفا شماره حساب بدهید برای خرید و فرستادن کتاب
احسان : بسیار متشکر از اطلاع رسانی . چطور میشه این کتاب رو خریداری کرد.
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: