مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 934     

اهمیت کاربرد آب و کلر در مراکز تکثیر میگو ونقش آن در مرگ و میر لاروها

تولید و پرورش میگو از نظر تامین موادغذایی با کیفیت و سالم برای مردم حائز اهمیت می باشد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۳ مرداد ساعت 10:04
 

تکثیر و پرورش میگو در ایران از سال 1371 آغاز و وارد فاز صنعتی گردید. اما متأسفانه علیرغم وجود مواد غنی غذایی در این جانور آبزی همچنان فرهنگ استفاده از این محصول مفید و قرارگیری آن در سبد محصولات غذایی خانواده ها در جامعه ما جا نیفتاده است، هر چند شاید قیمت بالای این محصول دریایی در میزان علاقه به مصرف آن تأثیر منفی گذاشته باشد که مستلزم مطالعه درخصوص چرایی آن  می باشد و راه های پایین آوردن هزینه تولید این محصول باید واکاوی گردد. در خلال سال های 1375 و 1376 ضریب باز ماندگی پایین لارو(حدود 12%) در مراکز تکثیر اساسی ترین مشکل تولیدکنندگان داخلی بود که البته با اعمال سیاست افزایش ضریب بازماندگی در اواخر سال 1376 و با تلاش شبانه روزی متخصصان داخلی به مرور میزان ضریب بازماندگی این محصول به حدود 50% افزایش پیدا کرد که این مهم توانست بخش بزرگی از نیازهای تولیدکنندگان را برطرف نماید. نظر به اهمیت ویژه این صنعت در تأمین مواد غذایی غنی کشور در ذیل پیشنهاداتی را برای بهبود تولید این محصول ارائه می گردد:

 

در حال حاضر آب دریا پس از انتقال به مراکر تولید در استخر آرامش قرار گرفته و بعد از عبور از فیلتر شنی و اضافه شدن کلر بطور کامل تصفیه می گردد. این عمل باعث می شود که به دلیل تعدد مراحل، لارو میگو در مرحله پوست اندازی که بدنی نرم و شکننده دارد در معرض حمله پروتوزوآ و قارچها قرارگیرد.

 

پس از گذشت مدت تعیین شده بر اساس حجم آب (m3) و مقدار کلر مصرفی ( ppm) نوبت به کلر زدایی می رسد که معمولا در کتب و مراجع خارجی تیوسولفات سدیم توصیه شده است که با تست کلر، آب به رنگ زرد تغییر پیدا کرده که نشان دهنده عاری بودن از کلر آزاد (cl-) می باشد، اما مشکل از آنجا آغاز می گردد که کلر آزاد (cl-) بعد از گذشت 48 ساعت به آب باز می گردد (در صورت تست مجدد در این مرحله، آب یکبار دیگر به رنگ زرد در خواهد آمد) و این امر باعث بروز تلفات جبران ناپذیری می گردد. (داخل استخرهای نرسری معمولا در مرحله زوآ 2 به زوآ 3 این اتفاق رخ می دهد)

 

 

راه کارهای کاربردی:

 

  برای کاهش تلفات در واحدهای تولیدی باید کلرزدایی به صورت کاملا طبیعی انجام شود و این مهم با رعایت موارد زیر قابل دستیابی است:

 1- سقف سالن تصفیه ی آب دریا برداشته تا هوا بهتر جریان یافته و همچنین نور خورشید بطور مستقیم به سطح آب استخرها تابش یابد.

2- لوله کشی هوا در کف استخرها به شکل موازی یا متقاطع انجام یافته و سیستم هوادهی توسط ایربلوئر به صورت مستمر و با شدت بالا صورت پذیرد.

 

با اجرای موارد فوق الذكر امکان برگشت کلر به آب در 48 تا 72 ساعت بحرانی به شکل کاملا طبیعی از بین رفته بالطبع امکان تلفات به شکل محسوسی کاهش می یابد، هر چند در این شیوه سختی کار افزایش یافته و زمان بیشتری صرف خواهد شد اما با یک مدیریت صحیح می توان ذخیره آب مورد نیاز را زمان بندی نمود تا هچری با کمبود آب مواجه نگردد. به امید افزایش تولید در کنار کاهش قیمت تمام شده.

 

 

تهیه و تنظیم :سیامک وثوق

سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب ها آب , کلر , مراکز تکثیر , پرورش میگو , لارو ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: