5:15 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5227     
کتاب جدید و تخصصی درحوزه علوم دامی

اکولوژی میکروبی دستگاه گوارش نشخوارکنندگان (روشهای آزمایشگاهی) منتشر شد

کتاب تخصصی˝اکولوژی میکروبی دستگاه گوارش نشخوارکنندگان˝ (روشهای آزمایشگاهی) در حوزه علوم دامی منتشر شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۰ تير ساعت 15:52


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا)، جدیدترین کتاب حوزه علوم دامی کتاب "اکولوژی میکروبی دستگاه گوارش نشخوارکنندگان" (روشهای آزمایشگاهی) وارد بازار نشر تخصصی سال 1395 کشور شد.
گفتنی است: این کتاب ترجمه کتاب Methods in Gut Microbial Ecolog for Ruminants تالیف هاریندر  مَکار و کریستوفر مَک سوینی است که اساتید محمد ابـراهیم نـوریان سُرور، محمد امـیر کـریمی تُرشیزی و عــلی اکــبر مسعــودی کار ترجمه آن را بر عهده داشته اند.

این کتاب به عنوان راهنمایی عملی توسط گروهی از کارشناسان فعال و علاقمند به میکروبیولوژی هضم و دستگاه گوارش نشخوارکنندگان نوشته و در آن اکثر روش¬های جدید و به روز اکولوژی میکروبی مولکولی با کاربرد اختصاصی نشخوارکنندگان ارایه شده است.  
مطالب علمی این کتاب در جهت دستیابی به عناصر کلیدی مطالعه اکولوژی میکروبی گوارش دام  و تهیه راهنمایی  که هم قابلیت استفاده عملی در آزمایشگاه را داشته و همچنین دارای ارزش علمی  برای اکثر تکنیک¬های اختصاصی باشد، انتشار یافته است البته ساده¬سازی این تکنیک¬ها می¬تواند بحث و موضوعی کلیدی در آینده باشد، به نحوی که این تکنیک¬ها ابزاری روزمره و رایج برای استفاده در آزمایشگاه¬های تغذیه¬ای، محیطی و اکولوژیکی باشند.

این کتاب در 7 فصل توسط انتشارات آوای فهیم منتشر شده است.علاقمندان ،دانشجویان  تغذیه دام و محقیقن علوم دامی برای سفارش و تهیه این کتاب با شماره تلفن 66594884 تماس حاصل نمایید.

 

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: